Jakub Barwiak Jakub Barwiak 11.10.2017 21:19
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Materiały promocyjne zdradzają zwrot akcji?
459V

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Materiały promocyjne zdradzają zwrot akcji?

Wczorajszy zwiastun Ostatniego Jedi na dobre rozpoczął kampanię marketingową tego widowiska. Wśród nowych materiałów pojawił się również taki, który może zdradzać ważny element fabuły.

IMAX za pomocą swojego oficjalnego profilu na Twitterze, podzielił się grafiką prezentującą dekorację jaka będzie obecna w ich kinach w okolicach premiery Ostatniego Jedi. Po lewej stronie przedstawieni są bohaterowie powiązani z jasną stroną mocy, po prawej z ciemną. Co ciekawe, zarówno po jednej, jak i drugiej znajduje się Luke Skywalker. Czyżby zwiastun twistu fabularnego?

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - ostateczny zwiastun

Być może potwierdza to co, w kilku wywiadach, mówił Mark Hamill. Aktor podkreślał, iż był zaskoczony skryptem napisanym przez Riana Johnsona, nie zgadzał się także ze sposobem przedstawienia Luke’a Skywalkera, uznając jednak przy okazji ten sposób za intrygujący.

Już w Powrocie Jedi Luke ”posmakował” odrobiny ciemności, czy tym razem jego podróż na tę stronę okazała się głębsza? Czy też może odkrył on równowagę pomiędzy oboma aspektami mocy.  Według materiałów z nowego kanonu Gwiezdnych Wojen, Luke miał spędzić wiele lat na badaniach historii Jedi, być może dzięki temu dotknął on w jakiś sposób ciemnej strony mocy.

Innym intrygującym materiału zaprezentowanego przez IMAX, jest sposób w jaki przedstawieni są Kylo i Rey, są oni poniekąd swoimi bezpośrednimi odbiciami, może to oznaczać, zarówno reprezentowanie przez nich dwóch różnych stron konfliktu, albo też i dążenie do spotkania się w połowie drogi, co sugerował zwiastun Ostatniego Jedi. Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie. ;)

Na rozwikłanie tych kwestii musimy poczekać do 14-ego grudnia i premiery Ostatniego Jedi.

Źródło: http://screenrant.com/star-wars-last-jedi-luke-dark-side-villain/

Tagi: disney Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi lucasfilm star wars: the last jedi

Nie przegap