Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.10.2017 15:52
Odwołano wszystkie turnieje Ligi PlayStation, które miały odbyć się na WGW
1084V

Odwołano wszystkie turnieje Ligi PlayStation, które miały odbyć się na WGW

Pod koniec kwietnia informowaliśmy was o starcie przebudowanej Ligi PlayStation, która miała organizować i promować turnieje na konsolach. Po zeszłorocznym sukcesie finałów organizowanych na WGW wydawało się, że będzie tylko lepiej. Niestety, zamiast tego jest ogromna wpadka organizatorska.

O co chodzi? W trakcie Warsaw Games Week, rozegrane miały być finały turniejów w trzech grach - Call of Duty, FIFA 17 i Uncharted 4: Kres Złodzieja. PlayStation wspólnie z ESL zapowiedzieli te wydarzenie kilka miesięcy temu, więc zainteresowani pozytywnie zaskoczeni ubiegłorocznymi finałami, walczyli o możliwość gry przed wielką publiką, na znaczącym wydarzeniu na growej mapie Polski.

Miało być wspaniale, a jest ogromna wpadka organizatorska i wizerunkowa. Na trzy dni przed startem WGW, zespoły, które dostały się do finałów otrzymały wiadomość o odwołaniu WSZYSTKICH rozgrywek. O sprawie napisał na fanpage'u PlayStation Polska jeden z głównych zainteresowanych - Przemek Banaś, który mocno zaangażował się w organizację rywalizacji.

Taka decyzja podana tak krótko przed startem targów jest strzałem w stopę. Nie dość, że uczestnicy zarezerwowali dawno hotele, to sporo z nich specjalnie na tę okazję przylatywało do Polski z Wielkiej Brytanii, więc dodatkowo stracą finansowo także na biletach. W komentarzach pod postem jedna z osób pochwaliła się, że jest w plecy 330 euro.

Jak na razie nie ma informacji czy zawiniło PlayStation Polska, ESL, a może organizatorzy WGW. Zapytaliśmy PlayStation Polska o tą nieprzyjemną sprawę, co było powodem takiej decyzji i gdzie leży wina, ale jak na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. Gdy firma nam odpisze, uaktualnimy wpis.

Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź na zadane przez nas pytanie:

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w kwietniu tego roku przedstawiliśmy plany rozwoju PS League na 2017 rok. W związku z dynamicznie rozwijającą się społecznością graczy e-sportowych mieliśmy ambitne plany, które zakładały organizację finałów rozgrywek sezonu 3 podczas Warsaw Games Week. Społeczność graczy PS League jest dla nas bardzo ważna, dlatego dokładamy wszelkich starań by wspierać rozwój e-sportu konsolowego w Polsce. W tym roku zorganizowaliśmy 3 sezony rozgrywek naszej ligi, między innymi w Uncharted 4, FIFA 17, Overwatch czy Rocket League, w których łączna wartość nagród wynosi ponad 100 000 złotych. Niemniej jednak, w żadnej komunikacji dotyczącej rozgrywek sezonu 3 prowadzonej wspólnie z ESL Polska nie informowaliśmy o organizacji tego wydarzenia podczas WGW. Przedsięwzięcie, o którym Pan wspomina nigdy nie zostało oficjalnie potwierdzone  - począwszy od sposobu wyłonienia finalistów, przedstawienia nagród czy oficjalnego regulaminu.

Tagi: liga playstation playstation 4 Warsaw Games Week 2017

Nie przegap