Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 09.10.2017 17:23
OpenCritic idzie na wojnę z lootboksami
810V

OpenCritic idzie na wojnę z lootboksami

Assassin's Creed: Origins, Forza Motorsport 7, Śródziemie: Cień Wojny - co łączy te gry? Obecność skrzynek z losowymi przedmiotami i możliwość wyłożenia prawdziwej gotówki, aby przyspieszyć postępy. Serwis OpenCritic postanowił wytoczyć działa przeciwko temu modelowi biznesowemu.

Serwis OpenCritic zbiera recenzje krytyków i wylicza na ich podstawie średnią ocen - działa więc na zasadzie podobnej do MetaCritic. Oferuje jednak kilka ciekawych funkcji. Teraz twórcy strony postanowili wytoczyć działa przeciwko modelowi biznesowemu, który pozwala na kupowanie przedmiotów lub funkcji wewnątrz gier.

Felieton: Skrzynki, skrzynki, wszędzie k***a skrzynki

Kiedyś byłoby nie do pomyślenia, aby konsolowe gry kategorii AAA oferowały możliwości mikrotransakcji rodem z mobilnych tytułów free-to-play. W ostatnim czasie ten trend nabiera jednak na sile i jest coraz mocniej obecny w produkcjach sprzedawanych za pełną cenę. Serwis OpenCritic podjął się jednak wyzwania, aby ostrzegać graczy zawczasu.

OpenCritic poza wyciąganiem średnich ocen będzie w pewien sposób katalogowało gry na podstawie modelu biznesowego. Twórcy serwisu pytają się społeczności w jaki sposób lepiej oznaczać pozycje ze systemem mikropłatności i loot boxów. Moglibyśmy podejrzeć ile czasu zajmuje wymaksowanie danej gry przy pomocy grindu i bez sięgania do portfela. Obecna byłaby również zakładka z informacją, czy płatne opcje to coś więcej niż zwykła kosmetyka nie mająca wpływu na rozgrywkę.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Źródło: Twitter (OpenCritic)

Tagi: lootbox opencritic playstation 4

Nie przegap