Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 06.10.2017 20:22
Fallout: New Vegas byłoby lepsze, gdyby nie wyszło na konsole
1274V

Fallout: New Vegas byłoby lepsze, gdyby nie wyszło na konsole

Fallout: New Vegas to bez wątpienia bardzo dobra odsłona serii. Okazuje się jednak, że tytuł cierpiał z powodu zacofania konsol i twórcy woleliby stworzyć swoją grę wyłącznie z myślą o komputerach PC.

Fallout: New Vegas pojawiło się w 2010 roku i było stworzone przez studio Obsidian Entertainment - ekipę, która słynie ze świetnych gier RPG i słabej warstwy technicznej swoich produkcji. Była to również odsłona, która naprawiła wiele elementów Fallout 3 i w oczach fanów zdecydowanie bliżej było jej do pierwszych części tej legendarnej serii. Pozycja mimo pewnych problemów stanowiła ambitne i głębokie doświadczenie gatunku RPG, i zebrała wysokie oceny.

Bethesda - "Krytyka ze strony fanów nie zmieni naszych gier"

Scott Everts przepytany przez serwis PCGamesN zdradził, że gra byłaby dużo lepsza gdyby wyszła tylko na PC. Konsole mocno ograniczyły wizję twórców i cały projekt należało mocno uprościć oraz ograniczyć. Część pomysłów wycięto, inne dodano w dużo bardziej prostackiej formie. Przemodelowano również lokacje, które mogłyby być zdecydowanie bardziej rozbudowane i większe, gdyby gra ukazała się wyłącznie na PC. Jako przykład podano tutaj pustkowia, które pierwotnie miały się składać z kilku niezależnych stref.

Według twórców technologia siedząca w PlayStation 3 nie wystarczała, aby sprostać ich ambicjom. Trzeba więc było iść na duże kompromisy i zbyt dużo czasu poświęcać na optymalizację.

Ostatecznie Fallout: New Vegas było grą świetną, ale nie tak dobrą jak pragnęli tego twórcy. 

Fallout: New Vegas - zwiastun premierowy

Źródło: https://www.pcgamesn.com/fallout-new-vegas/fallout-new-vegas-console

Tagi: Bethesda Fallout: New Vegas Obsidian Entertainment playstation 3 wideo

Nie przegap