Jakub Barwiak Jakub Barwiak 05.10.2017 14:26
Znany reżyser zajmie się nowym Bondem?
347V

Znany reżyser zajmie się nowym Bondem?

Jakiś czas temu pojawiło się oficjalnie potwierdzenie, iż Daniel Craig wystąpi w 25-tym filmie o Jamesie Bondzie. Wciąż jednak nie wiemy kto zajmie się reżyserią tego obrazu. Jeden z potencjalnych kandydatów do przejęcie tego stanowiska, wypowiedział się na ten temat.

Denis Villeneuve jest na fali. Filmy kanadyjskiego reżysera, takie jak Labirynt, Sicario, czy Nowy początek osiągnęły artystyczny sukces, dodatkowo filmowiec podołał presji stworzenia sequela Blade Runnera. Villeneuve jest łączony z zapowiedzianym, 25-tym filmie o Jamesie Bondzie, jego zwolennikiem ma być odtwórca głównej roli – Daniel Craig. W wywiadzie dla Time Out, Kanadyjczyk wypowiedział się na ten temat.

Recenzenci zachwyceni nowym Blade Runnerem

Nie mogę o tym mówić, powiedzmy jednak, że zrobienie filmu o Bondzie byłoby dla mnie wielką, wielką przyjemnością.

Fakt, iż reżyser nie może wypowiadać się na temat Bonda, może świadczyć o tym, iż odbył on jakieś rozmowy w sprawie zatrudnienia go na stanowisku reżysera 25-ego filmu o najsłynniejszym, brytyjskim agencie.

Nie oznacza to jednak, iż sprawa jest przesądzona, Villeneuve podobno rozmawia również z Sony, na temat ewentualnego filmu biograficznego o Kleopatrze. Ponadto jest on także łączony z nową ekranizacją Diuny. Sam reżyser, w lutym określił to jako swój wymarzony projekt.

Gdy miałem 12 lat, przeczytałem pewną książkę – Diunę, moją ulubioną, obok 1984. Tuż po Labiryncie jeden z producentów zapytał mnie co chciałbym zrobić teraz. Bez zastanowienia powiedziałem, że Diunę. Wiedziałem jednak, że ciężko jest zdobyć do niej prawa. Dla mnie było to marzenie i prawdopodobnie jestem takim szczęściarzem, że Legendary zdobyło te prawa i zaproponowało je mi. Nie mogę temu odmówić. To będzie projekt mojego życia.

Możliwe więc, że o wszystkim może zdecydować to, jak napięty będzie terminarz Villeneuve’a. Czy zdecyduje się on na reżyserię nowego Bonda, dowiemy się pewnie już wkrótce. Na razie jednak możemy oglądać jego nowe dzieło – Blade Runner 2049.

 

Źródło: http://screenrant.com/james-bond-25-director-denis-villeneuve-blade-runner/

Tagi: blade runner 2049 daniel craig dennis villeneuve james bond

Nie przegap