Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 04.10.2017 09:01
Dark Horse Comics zlokalizuje Ultimanie o Final Fantasy
245V

Dark Horse Comics zlokalizuje Ultimanie o Final Fantasy

Final Fantasy jest już od 30 lat na rynku, więc twórcy zdecydowali się uczcić sukces jakim są pierwsze 6 odsłon kultowej serii. Z tej okazji pojawią się książki traktujące o powstawaniu tych gier.

Final Fantasy to seria, które istnieje w branży już od wielu lat. Pierwsza odsłona miała być pożegnaniem od Sakaguchiego, który powziął ostatnią próbę stworzenia gry. Jak się wkrótce okazało, pierwsze Final Fantasy było ogromnym sukcesem i przyczyniło się do uratowania Square. Teraz głównych odsłon jest ponad 15, ale oprócz nich mamy też wiele pobocznych.

Dissidia Final Fantasy. Cloud of Darkness ukazana na zwiastunie

Final Fantasy Ultimania Archive to książka, która przybliży nam proces tworzenia pierwszych sześciu odsłon serii Final Fantasy. Pojawią się w nich uwagi od twórców i wywiady, ale również szkice konceptualne i inne rodzaje prac.

Całość mieścić się będzie na 300 stronach. Final Fantasy Ultimania Archive Volume 1 ma pojawić się latem przyszłego roku i być wierne oryginalnej twórcy japońskich twórców, ale też być przystępne zachodniemu odbiorcy. Dokładna data premiery to 5 czerwca, a książkę można zamawiać już teraz w sklepie Amazon, w cenie $39,99.

 

Źródło: https://www.darkhorse.com/Blog/2586/nycc-2017-summon-superlative-final-fantasy-reading

Tagi: dark horse comics Final Fantasy Origins Squaresoft Ltd. Tose

Nie przegap