Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 03.10.2017 14:58
Assassin's Creed Origins - data premiery i cena oficjalnej powieści
616V

Assassin's Creed Origins - data premiery i cena oficjalnej powieści

Assassin's Creed Origins pojawi się pod koniec miesiąca. Tymczasem Ubisoft wprowadza oficjalną powieść "Desert Oath" do przedsprzedaży. Poznaliśmy jej datę premiery i cenę.

Assassin's Creed Origins zabierze nas do samego początku, gdzie poznamy korzenie bractwa asasynów. Dowiemy się jak wyglądały początki wielkiej organizacji. Jeśli zaś sama gra nie będzie nam wystarczyć, będziemy mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat fabuły dodatkowymi mediami - będą to komiksy czy oficjalna powieść.

Assassin's Creed Origins otrzyma powieść, komiksy i inne atrakcje

Samo Assassin's Creed Origins zabierze nas do samego początku bractwa, ale oficjalna powieść opowie nam o wydarzeniach sprzed gry. Desert Oath wychodzi spod pióra Olivera Bowdena - pisarza, który dostarczył poprzednie książki z serii Assassin's Creed. Na oficjalnej stronie Ubisoftu dostępna jest próbka książki. Ta ukaże się póki co tylko w języku angielskim, więc i próbki nie przeczytamy po polsku. Znajdziecie ją tutaj. Książkę można już zamawiać w sklepie amazon, w cenie niecałych £6. Jej premiera ma nastąpić 2 listopada.

Assassin's Creed Origins ma pojawić się pod koniec tego miesiąca, czyli 27 października. Trzon rozgrywki będzie nieco inny niż w poprzednikach, bo charakteryzować się będzie wieloma elementami z gatunku RPG. Według zapowiedzi spodziewać się możemy złożonej mechaniki rozwijania postaci, wielu ciekawych zadań pobocznych, skrzynek z łupami czy prawdziwie żyjącego świata. Przełożyć się to ma na dynamicznie zmienną pogodę i porę dnia, a także zachowania ludzi. Przykładowo nocą łatwiej będzie się zakraść do danego obiektu, bo strażnicy na nocnej zmianie są mniej czujni niż za dnia. Jeśli chodzi o postacie, które mają dać nam zadania, będą funkcjonować według swojej własnej rutyny - więc znajdziemy ich w różnych miejscach o określonych porach dnia. Miejmy tylko nadzieję, że jednym z ich codziennych aktywności nie będzie wpadanie pod tekstury. Poniżej znajdziecie zwiastun rozgrywki, który został ukazany podczas tegorocznego E3.

Assassin's Creed Origins - oficjalny zwiastun rozgrywki

 

Źródło: https://assassinscreed.ubisoft.com/game/en-gb/news/detail.aspx?c=tcm%3A154-302802-16&ct=tcm%3A154-76770-32

Tagi: assassin's creed origins desert oath Oliver Bowden playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal