Jakub Barwiak Jakub Barwiak 03.10.2017 14:01
Oscary bez filmów Netfliksa?
434V

Oscary bez filmów Netfliksa?

W końcówce ubiegłego tygodnia doszło do, zaledwie drugiego w historii, zamkniętego zebrania członków Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Jednym z tematów spotkania były filmy Netfliksa.

Tuż przed 90-tą galą wręczenia Oskarów członkowie Akademii debatowali o gwałtownych zmianach jakie następują na polu dystrybucji filmów, oraz praktyk jakie stosuje Netflix, aby umożliwić swoim produkcjom wzięcie udziału w oskarowym wyścigu.

1922 - pierwszy zwiastun produkcji Netfliksa 

Według części członków tego gremium, należy tak zaostrzyć regulamin, aby uniemożliwić gigantowi walkę o złotą statuetkę. Netflix czyni to poprzez emisję filmu przez tydzień w minimalnej ilości kin. Zdaniem osób, które są przeciwne produkcjom tego serwisu , powinny one walczyć tylko i wyłącznie o Emmy, gdyż „zubożają one Oskary”.

Innym z tematów jakie poruszono na spotkaniu miała być promocja samych kandydatów walczących o nominację. Wielu członków nie jest zadowolonych z obecnej formy, podkreślając, iż dystrybutorzy zamiast merytorycznych seansów, wybierają obfite bankiety.

Wciąż jest za dużo bankietów z homarami, a za mało pokazów filmów.

Kilku z młodszych członków stowarzyszenia zwróciło jednak uwagę na zmieniające się czasy i preferencje samych widzów, które widoczne są w spadających zyskach wielkich wytwórni.

Oczywiście wciąż nie zapadły żadne oficjalne decyzje, być może nadchodzące wielkimi krokami Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane) i przede wszystkim przyszłoroczny The Irishman będą wyznacznikiem tego w jakim kierunku uda się Akademia.

Źródło: http://deadline.com/2017/10/oscars-academy-netflix-eligibility-in-question-membership-meeting-1202180576/

Tagi: Hollywood Netflix oscars oscary

Nie przegap