Jakub Barwiak Jakub Barwiak 02.10.2017 22:43
DC z nowym podejściem do budowy uniwersum
393V

DC z nowym podejściem do budowy uniwersum

Marvel zmienił sposób w jaki postrzegamy filmy superbohaterskie, zamiast pojedynczych historii, zaproponował nam uniwersum pełne powiązań i połączeń. Jego drogą próbuje podążać DC, wydaje się jednak, iż studio to zmienia odrobinę swoją taktykę.

Prezes DC EntertainmentDiane Nelson wypowiedziała się ostatnio o nowym podejściu do swoich filmów, jakie planuje wdrożyć DC. Kierując się sukcesem Wonder Woman, studio chce zmniejszyć fabularne powiązania między poszczególnymi obrazami. Oczywiście wciąż mają się one toczyć w jednym uniwersum, jednak mają się skupiać na swoich własnych historiach, zamiast być zwiastunem większego widowiska.

Film o Jokerze nie będzie częścią uniwersum DC

Naszym zamierzeniem jest ruszenie naprzód, trzymając się przy tym spójności uniwersum, nie będzie żadnych niespójności. Jednak nie będziemy skupiać na ogólnej historii całego uniwersum.

Wonder Woman pokazała, iż film superbohaterski będący samodzielną historią może odnieść spory sukces. Nie oznacza to oczywiście, iż DC planuje zamienić DCEU w cykl niezależnych obrazów, tą rolę mają spełniać nowe filmy, spod nieokreślonego jeszcze szyldu. Jednym z nich ma być origin story o Jokerze.

Świetnym przykładem jak taka sytuacja może działać, jest właśnie Wonder Woman, w której to nie pojawia się żaden inny heros ze stajni DC, jednak istnienie samego Batmana jest podkreślone. Nie jest on jednak istotny dla całej historii.

Jednym z kluczowych elementów uniwersum filmowego DC ma być postawienie na artystyczny stempel poszczególnych reżyserów, zmiana podejścia do budowy wspólnego, filmowego świata ma to ułatwić.

Zanim jednak zobaczymy jak w akcji prezentuje się DCEU w nowej wizji artystycznej, czeka nas największe widowisko w historii tego studia. Liga Sprawiedliwości – bo o niej mowa – zadebiutuje już  w listopadzie tego roku.

Źródło: http://www.cinemablend.com/news/1708659/how-the-dceu-is-treating-its-cinematic-universe-model-after-wonder-woman

Tagi: DC DCEU liga sprawiedliwości warner bros wonder woman

Nie przegap