Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.09.2017 18:36
PlayerUnknown's Battlegrounds bliżej PS4
1188V

PlayerUnknown's Battlegrounds bliżej PS4

PlayerUnknown's Battlegrounds święci niesamowite sukcesy na PC-tach, a wkrótce trafi na Xboksa One. Wbrew temu co starał się niedopowiedzeniami sugerować Microsoft, posiadacze PS4 także doczekają się tej produkcji. Potwierdzili to ostatnio szefowie firmy.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest najpopularniejszą grą na PC-tach, dlatego posiadacze Xboksa One mogą cieszyć się, że wkrótce gra trafi także na ich konsole. Microsoft podczas zapowiedzi robił co tylko się dało, by wszyscy odnieśli wrażenie o konsolowej wyłączności na Xboksa One X. Wydawca i deweloper nie pomagali wykręcając się z odpowiedzi. Jeśli ktoś ma nadal wątpliwości, czy PlayerUnknown's Battlegrounds wyjdzie na PS4 - uspokajamy. Wyjdzie.

Ubisoft ma w planach skopiowanie PlayerUnknown's Battlegrounds

Ekipa Bluehole odpowiadająca za ten tytuł w rozmowie z Bloombergiem przyznała, że jest w trakcie rozmów z pozostałymi producentami konsol. Jedyna firma jaka została wymieniona z nazwy to Sony. Chang Byung-gyu, założyciel Bluehole zdradził w rozmowie, że jako wydawca rozmawiają o wypuszczeniu PlayerUnknown's Battlegrounds na PS4 jakiś czas po premierze wydania Xboksowego.

Prawdopodobnie największym problemem może być podejście Sony do gier we wczesnym dostępie, które oficjalnie nie mogą pojawiać się na PS4 dopóki nie wyjdą jako kompletne produkcje. Oczywiście deweloperzy mogą dogadać się z Sony, czego przykładem jest chociażby Paragon, Paladins czy Ark: Survival Evolved. Dwie pierwsze gry po prostu udają, że są w becie zamiast we wczesnym dostępie. Być może PlayerUnknown's Battlegrounds również pojawi się jako długo trwająca beta, albo poczekamy dłużej, aż studio zamknie grę i uzna, że jest ona skończona (no, w teorii).

Rozgrywka z PlayerUnknown's Battlegrounds

Same rozmowy Bluehole mogły zostać przyspieszone po wypuszczeniu przez Epic Games trybu Battle Royale do Fortnite, które jest jedyną grą na PS4 oferującą tego typu rozgrywkę. A jak pokazuje historia - często ten kto jest pierwszy, zgarnia całą pulę.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-09-27/one-man-s-journey-from-welfare-to-world-s-hottest-video-game

Tagi: bluehole studio PlayerUnknown's Battlegrounds playstation 4

Nie przegap