Daniel Stroński Daniel Stroński 30.09.2017 10:26
Przegląd gier niezależnych #28 - Slayaway Camp, Son of Scoregasm, Nightmare Boy i inne
330V

Przegląd gier niezależnych #28 - Slayaway Camp, Son of Scoregasm, Nightmare Boy i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Slayaway Camp

Teoretycznie mówimy tutaj o prostej grze, gdzie przesuwamy bloki niczym w Sokobanie, ale twórcy postanowili, że wezmą ten gatunek i... wywalą z niego każdorazowo (według nich) wkradającą się nudę. Przesuwanymi blokami w Slayaway Camp są ciała osób, a celem - zabicie je w jak najbardziej brutalny sposób. Tematycznie mamy do czynienia z filmowym slasherem rodem z lat 80., zaś graficznie - z kolorową, acz kanciastą oprawą (podobno po to, by morderstwa nie wydawały się zbyt realistyczne). Rozszerzone wydanie Butcher’s Cut zawierać ma ponad 300 wyzwań i 60 morderców do wyboru.

Gra planowana jest na październik, na razie bez konkretnego dnia.

Slayaway Camp - zwiastun

 

Son of Scoregasm

Przenośna gratka dla wszystkich fanów szybkiej arcade'owej akcji i wysokich wyników. Mamy do czynienia z twin-stick shooterem, lecz nie w postaci typowego survivalu, a nieliniowego przemierzania poziomów wieloma rozmaitymi odnogami. Znajdziemy tam oczywiście masę przeciwników, włącznie z bossami, i przeróżnych pułapek czyhających na gracza. Kojarzycie typową dla gatunku obszarówkę jako ostatnią deskę ratunku przy nawale przeszkód na ekranie? Tutaj to podstawowy atak, pozwalający wpływać na całe plansze.

Premiera na PS Vicie już niebawem, 10 października.

Son of Scoregasm - zwiastun

 

Nightmare Boy

Debiut nowego studia z Hiszpanii Vanir Project, które postanowiło spróbować swoich sił w gatunku Metroidvanii. Bohater Billy trafił do koszmarów sennych dziesiątki dzieciaków, które musi uratować, a każdy ocalony to nowa moc dająca dodatkowe możliwości. Ręcznie rysowania oprawa pomieszana z pixel artem jest według deweloper najlepszym stylem artystycznym dla takiej produkcji.

Gra powinna znaleźć się w PS Store za miesiąc, 25 października.

Nightmare Boy - zwiastun

 

Firefighters – Airport Fire Department

Zawsze chcieliście być strażakami na lotnisku? Nie? To bez znaczenia, bo nowy symulator walki z ogniem i tak jest już dostępny. Lotnisko to miejsce tysięcy litrów paliwa i mnóstwa pasażerów, którzy mogą ucierpieć, gdyby coś się z nim stało. Za dnia i w nocy będziemy więc wzywani do przeróżnych pożarów - czasem na pasie startowym, czasem w terminalu, a teren jest spory, bo obejmuje 20 km kwadratowych. Mało? Dodajcie do tego rozmaite pojazdy ze specjalnym sprzętem na każdą okazję. Szkoda tylko, że wygląda to jak pecetowa gra z kosza za dychę.

Produkcja jest dostępna w PS Store za cenę 124 zł.

Firefighters – Airport Fire Department - zwiastun

 

Pharaonic i The Girl and the Robot trafiły do pudełek

Dobra wiadomość dla kolekcjonerów fizycznych wersji mniejszych gier. Pharaonic, czyli egipskie Soulsy 2,5D, oraz przygoda dziewczynki i robota w The Girl and the Robot (idealny opis gry, co?) przestały być wyłącznie cyfrowymi produkcjami. Niestety, pudełkowe wersje wydane przez SOEDESCO dostępne są wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, także trzeba będzie kombinować.

Pharaonic - zwiastun

The Girl and the Robot - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: Firefighters – Airport Fire Department Nightmare Boy pharaonic playstation 4 przegląd gier niezależnych Slayaway Camp Son of Scoregasm The Girl and the Robot wideo

Nie przegap