Daniel Stroński Daniel Stroński 29.09.2017 17:06
Assassin's Creed Origins: zwiastun filmowy Piaski
342V

Assassin's Creed Origins: zwiastun filmowy Piaski

Assassin's Creed Origins pokazało się na wyjątkowo posępnym, ale i klimatycznym zwiastunie fabularnym. Wszystko w końcu obróci się w piach...

Assassin's Creed Origins przedstawi najstarszy dotychczas okres historyczny, a konkretnie starożytny Egipt, gdy cała ówczesna cywilizacja znalazła się na skraju upadku. Przy okazji poznamy zalążek asasynów, gdy skrytobójcze bractwo nie było jeszcze tym, co znamy z innych części serii Assassin's Creed.

Assassin's Creed Origins - złote słuchawki za 200 tysięcy, popiersie za 50k zł

Assassin's Creed Origins stawia tradycyjnie na historyczne wydarzenia i postacie, ale także potrzebuje wielkiej intrygi i fantastycznego pierwiastka. Poznamy Egipt okresu ptolemejskiego, stając do nierównej walki z grupą osób, które stanowić będą wczesnych templariuszy. Historia promowana jest hasłem "Tam, gdzie wszystko się kończy, tam też się zaczyna", co sugeruje, że poznamy lub przyczynimy się do wspomnianego upadku cywilizacji.

Assassin's Creed Origins - zwiastun fabularny "Piaski"

 

Assassin's Creed Origins cofnie się daleko w przeszłość, lecz nie oznacza to, że główny bohater Bayek dysponować będzie najuboższym wachlarzem broni i gadżetów. Wręcz przeciwnie! Deweloper postanowił zupełnie odświeżyć formułę serii, nie tylko wrzucając do nadchodzącej odsłony masę odmiennych broni różniących się stylem walki i statystykami (włócznie, buławy i miecze sierpowe, czyli kopesze, a nawet również łuki!), ale też przygotowali zupełnie nowy system walki, który najłatwiej określić jako "proste Soulsy" - słabsze i silne ataki oraz bloki wymagać będą części paska wytrzymałości bohatera, przy czym nie będzie on magicznie doskakiwał do wrogów i kto wejdzie w pole rażenia broni, ten otrzyma obrażenia.

Tagi: assassin's creed origins Ubisoft Ubisoft Montreal

Nie przegap