Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 27.09.2017 20:30
Final Fantasy - jak powstał ikoniczny motyw przewodni?
367V

Final Fantasy - jak powstał ikoniczny motyw przewodni?

Motyw przewodni Final Fantasy to prawdopodobnie jedna z najbardziej charakterystycznych melodii z gier na świecie. Legendarny kompozytor Nobuo Uematsu podzielił się wspomnieniami na temat jego powstania i zaprasza fanów do specjalnej inicjatywy.

Final Fantasy obchodzi 30. lecie istnienia na rynku. Legendarna seria jest jedną z najstarszych istniejących i nadal aktywnych. Kolejne odsłony nadal bawią miliony fanów i dla wielu graczy są wręcz synonimem całego gatunku jRPG. Zgaduję, że trudno byłoby znaleźć sympatyka tej kategorii gier, który nie kojarzyłby ikonicznej melodii towarzyszącej cyklowi od lat.

Final Fantasy XV - nadchodzi druga przepustka sezonową. Firma wierzy w technologię VR

Nobuo Uematsu wspomina, że komponując utwór nie wiedział, że tworzy muzykę, która przerodzi się w główny motyw przewodni na kolejne długie lata. Miała to być po prostu melodia otwierająca grę. Pracownicy jednak tak bardzo polubili jej wydźwięk, że postanowili użyć ją ponownie przy okazji Final Fantasy II. Potem poszło już z górki i jedyne inwazyjne zmiany zaszły przy okazji ery PS1, gdzie technologia poszła mocno do przodu.

Final Fantasy - jak powstał motyw przewodni

Nobuo Uematsu zdradza, że charakter melodii jest po prostu odzwierciedleniem jego ówczesnego nastroju. Kieruje się również do społeczności i razem z nią pragnie świętować rocznice serii. Macie więc okazję stworzyć własną aranżację motywu przewodniego z Final Fantasy. Jeśli Wasza praca spodoba się twórcom, to zostanie użyta w oficjalnym materiale z okazji 30. lecia.

Źródło: https://tribute.finalfantasy30.com/en-us/

Tagi:

Nie przegap