Jakub Barwiak Jakub Barwiak 27.09.2017 14:49
Niedoszli reżyserzy filmu o Hanie Solo z nowym projektem
211V

Niedoszli reżyserzy filmu o Hanie Solo z nowym projektem

Do czasu przejęcia antologii o Hanie Solo, kariera Phila Lorda i Chrisa Millera była serią sukcesów, być może właśnie z tego też powodu nieporozumienie z Lucasfilmem nie wyhamowało ich działalności w Hollywood. Duet reżyserów ma już nowy projekt.

Phil Lord i Chris Miller, reżyserski duet znany chociażby z serii filmów Jump Street, czy też Lego Przygoda, w atmosferze skandalu pożegnał się w czerwcu z gwiezdnowojennymi spin-offem o Hanie Solo. Sporo osób zastanawiało się kiedy filmowcy przejmą następny projekt. Wiele czasu nie minęło i wiemy, iż duet zajmie się reżyserią filmu Artemis – adaptacją nadchodzącej książki Andy’ego Weira, pisarza, który zasłynął jako autor Marsjanina.

Film o Hanie Solo bez reżyserów

Światowa premiera książki zapowiedziana jest na listopad, prawa do jej ekranizacji nabyła wytwórnia 20th Century Fox, a więc wytwórnia która wypuściła również Marsjanina. Artemis ma być dla niej produkcją o wielkim priorytecie. Pierwszym zadaniem Lorda i Millera ma być zaś znalezienie scenarzysty, który przerobi książkę Weira na filmowy skrypt.

Według portalu Deadline, filmowcy są podekscytowani możliwością zbudowania świata sci-fi praktycznie od postaw, perspektywa ta ma odpowiadać im o wiele bardziej od tworzenia wewnątrz istniejącej już filmowej marki.

Marsjanin był wielkim sukcesem dla wytwórni Fox. Film zarobił na całym świecie 630 milionów dolarów, zdobył dwa Złote Globy, na swoje konto zapisał również siedem nominacji do Oskara.  Nic dziwnego więc, że Artemis ma być  niezwykle istotnym projektem dla tego studia.

Artemis ma opowiadać historię kryminalistki Jasmine Bashara, która żyje w jedynym mieście na księżycu – tytułowym Artemis. Życie w tej metropolii ma być niezwykle trudne, dla każdego kto nie może pochwalić się sporą sumką na koncie. Bohaterka w sposób mniej legalny dorabia więc do swojej pensji, którą uzyskuje w swojej normalnej pracy.

Oczywiście data premiery filmu nie została jeszcze ustalona, już niedługo jednak swoją premierę będzie miała książka, będąca materiałem źródłowym. W amerykańskich sklepach pojawi się ona już 17-ego listopada.

Źródło: http://www.cinemablend.com/news/1707389/lord-and-miller-have-their-next-film-and-it-sounds-awesome

Tagi: 20th century fox artemis Chris Miller Phil Lord

Nie przegap