Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 26.09.2017 20:31
Final Fantasy XV otrzyma drugą przepustkę sezonową. Firma wierzy w VR
373V

Final Fantasy XV otrzyma drugą przepustkę sezonową. Firma wierzy w VR

Final Fantasy XV ma przed sobą świetlaną przyszłość. Gra otrzyma kolejną falę dodatków, która pierwotnie nie była planowana.

Final Fantasy XV okazało się wielkim sukcesem. Pomimo przedłużającego się procesu produkcji twórcy sprzedali ponad 6.5 milionów egzemplarzy gry. Wynik godny podziwu. Studio wychodzi jednak naprzeciw oczekiwaniom fanów, którzy narzekali na braki w fabule. Celem studia jest tworzenie nowej zawartości, aby usatysfakcjonować wszystkich rozczarowanych tym aspektem. Oczywiście w ramach rozsądku, bo przygoda tego uniwersum dobiegnie swego czasu do końca.

Final Fantasy XV - następna aktualizacja doda nowe wątki fabularne

Twórcy Final Fantasy XV pracują już nad kolejną grą. Wiemy, że zadebiutuje ona dopiero na PlayStation 5. Przyszłość serii jest jednak bezpieczna, bo inna ekipa zaczęła już pracę nad Final Fantasy XVI.

Samo Final Fantasy XV ma być dalej rozwijane w 2018 roku. Pozytywny odbiór społeczności sprawił, że twórcy zdecydowali się na dłuższe wsparcie swojej gry, aby zadowolić fanów. Mamy otrzymać duże dodatki warte swojej ceny, które sprawią, że gracze będą mieli ochotę wrócić do grania. Mowa tutaj o około czterech rozszerzenia.

Square Enix w listopadzie poda dokładniejszą rozpiskę na temat planowanego rozwoju Final Fantasy XV. Prace nad dodatkową zawartością mają ruszyć pełną parą zaraz po premierze Episode Ignis. Potwierdzono, że wypuszczona zostanie druga przepustka sezonowa.

Odbiegając lekko od tematu - Square Enix poruszyło kwestię PS VR. Firma wierzy, że technologia VR ma ogromny potencjał, którego jednak nie da się wykrzesać za sprawą obecnych konsol. Firma porównuje tutaj wirtualną rzeczywistość do pierwszych modeli telefonów komórkowych i widzi w nich podobną szanse na rozwój. Przytoczono tutaj kwestię Monster of the Deep: Final Fantasy XV. Ma to być pierwszy projekt firmy dla PS VR i jeśli odbiór będzie pozytywny, to możemy liczyć na kolejne gry, przy których studio wykorzysta już wcześniej nabyte doświadczenie.

Final Fantasy XV - zwiastun "Reclaim Your Throne"

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/final-fantasy-15-director-on-whats-next-and-hopes-/1100-6453381/

Tagi: Final Fantasy XV playstation 4 Square Enix wideo

Nie przegap