Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 26.09.2017 14:39
Valve pracowało nad kooperacyjną grą fantasy
295V

Valve pracowało nad kooperacyjną grą fantasy

Jeden z byłych pracowników studia Valve podzielił się szkicami koncepcyjnymi, które sugerują, że deweloperzy pracowali nad grą akcji w świecie fantasy dla czterech graczy.

Valve to firma, która na swoim koncie ma kilka ogromnie popularnych projektów. Jest to przede wszystkim seria Half-Life, Counter Strike czy świetne Portal. I choć wiele klasyków powraca teraz z nową częścią lub w nowej formie, o Half-Life 3 nadal cisza. Poza wypowiedzią scenarzysty.

Half Life 3 bez Gordona Freemana? Jeden z twórców wyjaśnia

Na oficjalnej stronie Drew Wolfa, czyli byłego artysty studia, pojawiły się szkice koncepcyjne pochodzące z nienazwanej gry fantasy. Według informacji miała to być nastawiona na narrację, kooperacyjna gra w świecie fantasy. Wpis na oficjalnej stronie koncentruje się na postaciach. Poniżej znajdziecie pierwszą próbkę.

Idąc dalej, opis sugeruje, że celem było przedstawienie jak największej ilości czteroosobowych grup postaci, z czego każda przedstawiać miała dany archetyp. Ostatecznie ich ilość zmniejszono do 10, spośród których mieli wybierać gracze. Na udostępnionych grafikach widać więc maga, heretyka i tym podobne.

Niektórym szkice mogą wydać się znajome - to artysta, który odpowiedzialny jest za styl Dota 2. Nie wiadomo nic więcej o wspomnianym projekcie. Nie wiadomo też dlaczego ktoś tak ważny opuścił firmę. Można tylko podejrzewać, że szuka nowych wyzwań. Jako artysta z pewnością chciałby pracować przy bardziej artystycznych, fabularnych projektach.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-09-25-was-valve-making-a-co-operative-fantasy-adventure-game

Tagi: Valve

Nie przegap