Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 26.09.2017 12:26
Ataribox - system operacyjny, cena i przybliżona data premiery
1967V

Ataribox - system operacyjny, cena i przybliżona data premiery

Ataribox to próba powrotu giganta Atari na rynek gier wideo. Wcześniej firma po raz pierwszy zaprezentowała swój nowy sprzęt, a dzisiaj pora na konkrety.

Ataribox to nowa konsola od Atari mająca obsługiwać zarówno starsze jak i nowe gry - choć jakie mają być to gry jeszcze nie wiadomo. Konsola dostępna będzie w dwóch wariantach - klasycznym drewnianym i nowoczesnym, czarno-czerwonym.

Atari wraca do świata gier. Poznajcie Ataribox

Dzisiaj poznajemy konkrety na temat Ataribox. Na początek zajrzyjmy do środka. Według oficjalnych informacji konsola wspierana będzie przez procesor AMD i grafikę od Radeon Graphics. System operacyjny to Linux, z przejrzystym i łatwym w obsłudze interfejsem. Ma to być świetny sprzęt do grania, ale również dobrze sprawdzić się jako komputer z pełną obsługą streamingu, aplikacji, przeglądaniem Internetu, słuchaniem muzyki i tym podobnymi.

Linux ma zapewnić większą swobodę, bo nie będzie to zamknięty system operacyjny jak w przypadku pozostałych konsol. Dzięki temu mamy mieć dostęp do gier zakupionych na różnych platformach, o ile są one kompatybilne z Linuxem. Na samej konsoli znajdą się wgrane już klasyki - ale na szczegóły wciąż musimy poczekać, podobnie jak z informacjami o większych i nowszych grach.

Ataribox wyląduje tej jesieni w Indiegogo, co pozwoli chętnym na sprawdzenie sprzętu przed oficjalną premierą i zapewnić niektórym choćby edycje specjalne konsoli. Konsola ma zostać wydana wiosną przyszłego roku w cenach $249-$299 w zależności od specyfikacji i designu. Więcej informacji ma się pojawić w nadchodzących tygodniach. Tymczasem zapraszamy na zajawkę sprzętu na poniższym wideo i porcję nowych zdjęć przedstawiających konsolę.

Ataribox na zajawce wideo

 

Źródło: http://mailchi.mp/ataribox/first-look-ataribox-design-36241?e=316bc4d53e

Tagi: Atari ataribox galeria

Nie przegap