Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 26.09.2017 11:04
Resident Evil 2 - gra planszowa gotowa do premiery
589V

Resident Evil 2 - gra planszowa gotowa do premiery

Resident Evil 2 otrzyma swoją grę planszową. Pisaliśmy o tym w ubiegłym miesiącu, kiedy projekt wchodził na kickstartera. Teraz wiemy, że został on ufundowany. Możemy tym samym zobaczyć jak przebiega sesja przy takiej grze.

Resident Evil 2 to jeden z niezapomnianych klasyków. Gra, która dzięki wyjątkowej atmosferze i charakterze rozgrywki do dzisiaj jest jedną z najlepszych pozycji w gatunku. To dlatego powstaje też oficjalny remake w studiu Capcom - zainspirowany działaniami fanów. Remake to jednak nie wszystko, bo pojawi się też gra planszowa od Steamforged Games.

Resident Evil 2 otrzyma własną grę planszową

Planszowa gra Resident Evil 2 wylądowała w serwisie kickstarter, gdzie do sukcesu potrzebowała 150 000 funtów. Nie dość, że wspomniana kwota została uzbierana w godzinę, to ostatecznie została znacznie przekroczona. Tym samym twórcy uzbierali ponad 270 000 funtów. Przy okazji warto zaznaczyć, że do końca zbiórki pozostał niecały miesiąc.

Resident Evil 2 Board Game to strategiczna gra planszowa dla maksymalnie 4 graczy. Gracze wybierają jedną z postaci znanych z uniwersum i wspólnie walczą o przetrwanie. Twórcy obiecują emocjonującą rozgrywkę na wiele godzin. Poniżej możecie sprawdzić jak przebiega sesja w takiej grze. Premiera zaplanowana jest na wrzesień przyszłego roku.

Resident Evil 2 - wideo przedstawiające sesję z grą planszową

 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/steamforged/resident-eviltm-2-the-board-game?ref=category

Tagi: board game Capcom resident evil 2 steamforged games Virgin Interactive wideo

Nie przegap