Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.09.2017 12:40
Twórcy Just Cause 3 pracują nad grą na PS5
2320V

Twórcy Just Cause 3 pracują nad grą na PS5

Kiedy premiera PS5? Być może szybciej niż nam się wszystkim wydaje. Avalanche, studio odpowiedzialne m.in. za serię Just Cause i Mad Maksa szuka pracowników, którzy pracować będą nad grą na PS5.

PlayStation 5 coraz częściej pojawia się w otwartych rozmowach deweloperów z dziennikarzami. Pomijając już przewidywania analityków, Hajima Tabata przyznał wprost, że jego kolejna po FF XV gra pojawi się już na konsolach nowej generacji. Teraz, do grupy deweloperów wspominających o PS5 dołączają twórcy serii Just Cause - szwedzkie Avalanche.

PlayStation 5 jednak w 2020? Pachter zmienia zdanie

W ich przypadku nie mamy jednak do czynienia z luźną rozmową czy niedopowiedzeniem. Na oficjalnej stronie studia pojawiły się oferty pracy, która mówi wprost - poszukiwani są pracownicy, którzy zajmą się produkcją gry zmierzającej na konsole tej i następnej generacji.

Oferta pracy mówi:

Avalanche Studios poszukuje starsze programisty, który pokieruje pracami na silniku nowej generacji do którego zaimplementowana będzie sieciowa rozgrywka.

Deweloper poszukuje kogoś, kto zaimplementuje sieciową rozgrywkę do silnika Avalanche - Apex. Studio podkreśla, że to sposób by zacząć pracę w małej ekipie, która pracuje już nad grą tworzoną z myślą o konsolach następnej generacji, czyli PS5 i nowym Xboksie/Xboksie One X.

To oczywiście podsyca rozmowy o planowanej premierze PS5. Mając na uwadze średnio 2-3 letni cykl deweloperski (wyłączając preprodukcję), deweloperzy mierzą w przełom 2019/2020 roku, by nie zostać zaskoczonym i przygotować się odpowiednio na nadejście nowych konsol. Tu warto podkreślić, że ci, którzy przygotowują gry na premierę (lub na okres kilku miesięcy po) najczęściej mogą cieszyć się większą sprzedażą z racji mniejszej konkurencji.

Źródło: http://avalanchestudios.com/careers/7837/

Tagi: Avalanche Studios just cause mad max playstation 4 playstation 5