Daniel Stroński Daniel Stroński 23.09.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #27 - Battle Chasers, Okinawa Rush, Raiders of the Broken Planet i inne
310V

Przegląd gier niezależnych #27 - Battle Chasers, Okinawa Rush, Raiders of the Broken Planet i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Battle Chasers

Japońskie RPG dla osób, które odrzuca wschodnia stylistyka. Turowe walki przeplatają się z rozbudowanym rozwojem postaci, a wszystko to w losowo generowanym świecie i z widoczną ręką twórcy komiksów Joego Madureiry. Mieliśmy okazję sprawdzić wczesną wersję gry i ekipie z THQ Nordic wyszło to rewelacyjnie. Poniżej zobaczycie zwiastun jednego z bohaterów.

Premiera gry planowana jest na przyszły miesiąc, 3 października.

Battle Chasers - zwiastun postaci Knolana

 

Okinawa Rush

Platformowa bijatyka inspirowana filmami o sztukach walki z lat 70. i 80., ale też klasycznymi beat 'em upami jak Double Dragon, która zdołała uzbierać na siebie na Kickstarterze. Twórcy obiecują złożony (jak na chodzoną bijatykę) system walki i możliwość sparowania wszystkiego - jeśli tylko dobrze wymierzymy blok w czasie. Pixel-artowej przygody będzie można doświadczyć również w lokalnym co-opie dla dwóch graczy.

Przewidywana premiera - grudzień jeszcze tego roku.

Okinawa Rush - zwiastun

 

Elevate Combat League

Sportowe połączenie pierwszoosobowego shootera i gry w piłkę. Gracze walczą między sobą o kulę, którą starają się wrzucić do bramki przeciwnika. Czym gra chce się wyróżnić? Stale zmieniającym się boiskiem i nastawieniem na zręcznościowe poruszanie się. Oprócz biegania i skakania, gracze będą mogli wykorzystać plecak odrzutowy, linę z hakiem czy tarczę, stąd mecze mają być nieprzewidywalne.

Na razie nie ujawniono daty premiery, ale grywalna wczesna wersja była dostępna w tym tygodniu na imprezie EGX.

Elevate Combat League - zwiastun

 

The 25th Ward: The Silver Case

W kwietniu tego roku odświeżono starusieńki (bo 18-letni) kryminał/visual novelę The Silver Case, które w naszej recenzji otrzymało mocne 8/10. Teraz zapowiedziano podzieloną na odcinki kontynuację, która nieco ponad dekadę temu pojawiła się w Japonii w wersji na urządzenia przenośne. Historia zaczyna się od znalezienia ciała zamordowanej kobiety, a całe śledztwo przeprowadzimy z perspektywy wielu postaci.

Premiera planowana jest na 2018 rok.

The 25th Ward: The Silver Case - zwiastun

 

Raiders of the Broken Planet

Trzecioosobowy shooter z asymetrycznym podejściem do rozgrywki. Dwie drużyny stają przeciwko sobie - czterech graczy przeciw jednemu z armią żołnierzy sterowanych przez SI. Produkcja jest darmowa i zawiera prolog oraz dwie misje, a także kilka postaci na początek. Kampanie i dodatkową zawartość można dokupić w PS Store.

Gra miała swoją premierę wczoraj, 22 września.

Raiders of the Broken Planet - zwiastun

 

Absolver dostaje nowe maski od Devolvera w aktualizacji

Oryginalna bijatyka z "karcianym" systemem walki trafiła do sprzedaży pod koniec sierpnia tego roku i otrzymała w naszej recenzji niezłe 6/10. Nowa aktualizacja z numerkiem 1.06 nie tylko ulepszyła rozgrywkę sieciową, ale też dodała sześć masek inspirowanych tytułami od Devolver Digital, a konkretnie: Hotline Miami, Enter the Gungeon, Mother Russia Bleeds, The Talos Principle, Shadow Warrior 2 oraz RUINER. Są one ukryte wokół Mostu Przewodnika (Guidance Bridge), jeśli tylko macie rangę Prospect lub Absolver.

Absolver - zwiastun masek

 

Surf World Series trafi do pudełka

Cyfrowe zawody w surfowaniu oferują kilka rodzajów zawodów (w tym po Sieci), wyzwania dla jednego gracza oraz masę różnych tricków i pięć znanych wybrzeży, a już niebawem gra trafi na fizyczny nośnik.

Premiera gry odbyła się pod koniec sierpnia tego roku, zaś w pudełku produkcję dostaniemy na święta.

Surf World Series - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: Absolve Battle Chasers Elevate Combat League Okinawa Rush playstation 4 przegląd gier niezależnych Raiders of the Broken Planet Surf World Series the 25th ward: the silver case wideo

Nie przegap