Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 22.09.2017 15:01
Gran Turismo Sport - do gry trafi prototyp McLarena
742V

Gran Turismo Sport - do gry trafi prototyp McLarena

Gran Turismo Sport pojawi się już w przyszłym miesiącu, a tymczasem możemy spojrzeć na jeden z prototypów, który trafi do gry za sprawą inicjatywy Ultimate Vision Gran Turismo.

Gran Turismo Sport będzie się nieco różnić od pozostałych odsłon zasłużonej serii. Przede wszystkim nastawiona będzie na rywalizację graczy w Sieci, do czego dostosowany został nawet sam tryb kariery. Wiąże się to też z tym, że do gry wymagane będzie stałe połączenie z Internetem. Obok tego możemy spodziewać się też najlepiej jak dotąd odwzorowanych modeli aut, choć w znacznie mniejszej ilości.

Gran Turismo Sport. 8 rzeczy, o których musicie wiedzieć

Nie zabraknie też Ultimate Vision Gran Turismo. To inicjatywa, która powstała w 2013 roku, z okazji 15-lecia wyścigowej serii. Cały zamysł polega na współpracy producentów gry i poszczególnych marek aut w tworzeniu prototypów. Tworzone w ten sposób auta są wierne filozofii i wizji danego producenta. W Gran Turismo Sport również pojawią się efekty tej inicjatywy.

Przez ostatnie lata projekt wykroczył daleko poza świat gier Gran Turismo, odbijając się echem w zespołach projektowych i inżynierskich całej branży. Niektóre z tych modeli zagościły w pełnowymiarowej odsłonie na targach motoryzacyjnych na całym świecie. Vision Gran Turismo stał się nawet inspiracją dla futurystycznych, innowacyjnych projektów, które mają szansę zadecydować o przyszłości motoryzacji.

Jednym z prototypów jest model McLarena, który trafi do Gran Turismo Sport. Projekt charakteryzuje się wyjątkowym stylem, z którego słynie producent. Cała konstrukcja składa się z włókna węglowego, z elementami technologii Integrated Active Aero, centralną pozycją kierowcy oraz silnika o mocy 1 150 KM. A jak wygląda? Tego dowiecie się z poniższej galerii. Na próbkę jedna z grafik koncepcyjnych.

Gran Turismo Sport ma pojawić się 18 października tego roku, czyli stosunkowo niedługo. Poniżej znajdziecie świetny zwiastun, który został zaprezentowany na tegorocznym E3. Zanim premiera nastąpi, ruszy ostatnia faza testów beta, ale nie zostało uściślone kiedy dokładnie się to stanie.

Gran Turismo Sport - oficjalny zwiastun

 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: galeria Gran Turismo Sport mclaren playstation 4 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment ultimate vision gran turismo wideo