Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 21.09.2017 18:49
NieR Automata ze świetną sprzedażą
451V

NieR Automata ze świetną sprzedażą

NieR Automata to największy finansowy sukces w całej karierze Yoko Taro. Ekscentryczny reżyser i studio PlatinumGames mają prawdziwy powód do dumy, bo stworzyli kawał wspaniałej gry.

NieR Automata okazało się strzałem w dziesiątkę. Pomysłowy i szalony Yoko Taro połączywszy siły z PlatinumGames dostarczył produkt wyjątkowy pod wieloma względami. Gra tak inna od konkurencji i będąca kontynuacją bardzo niszowego tytułu stała się niespodziewanie wielkim sukcesem finansowym. Ten zaskoczył nawet wydawcę, który szuka już pracowników do kolejnego projektu związanego z tym bogatym uniwersum.

Kontynuacja NieRa coraz bliżej. Square szuka pracowników

NieR Automata przekroczyło właśnie próg dwóch milionów egzemplarzy. Chodzi tutaj o łączną sprzedaż fizyczną i cyfrową. Jest to niesamowity sukces zważywszy na fakt, że dotychczasowe gry Yoko Taro mogły liczyć na grono odbiorców liczące ledwie kilkaset tysięcy osób. Niesamowite, że tak na wskroś japoński tytuł wyłamujący się spod obecnie panujących trendów zdołał osiągnąć globalny sukces finansowy i uwielbienie milionów graczy.

Jak widać czasem warto zaryzykować i postawić na coś niepewnego. Dołożyliście swoją cegiełkę do tego wyniku?

NieR Automata - zwiastun "Glory to Mankind"

 

Źródło: Twitter

Tagi: nier automata PlatinumGames Inc. playstation 4 Square Enix wideo

Nie przegap