Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.09.2017 12:00
Overwatch wkrótce wprowadzi dożywotnie bany
443V

Overwatch wkrótce wprowadzi dożywotnie bany

Overwatch już za jakiś czas przestanie cackać się z osobami psującymi rozgrywkę sieciową w trybach rywalizacji. Blizzard ma w planach wprowadzenie stałych banów dla osób notorycznie łamiących regulamin.

Do tej pory, Overwatch musiał zmagać się z wszelakiego rodzaju oszustami, zwłaszcza na PC-tach. Tam sytuację trochę ratowała opcja zgłaszania poszczególnego gracza, która przez długi czas nie była dostępna na konsolach. Dopiero kilka tygodni temu pojawiła się taka możliwość. Blizzard na tym jednak nie kończy walki z oszustami i osobami niszczące zdrową rywalizację sieciową. Zostaną wytoczone największe działa.

Overwatch ofertą tygodnia w PS Store

Stały ban na tryby rywalizacji. W ten sposób Blizzard będzie dbał o zdrowy klimat w swojej grze sieciowej. Na jakiej zasadzie będą rozdawane bany? Osoba, która zbierze trzy ostrzeżenia z automatu otrzyma stałego bana, który pozostanie na koncie już na zawsze. Jednym słowem - narozrabiasz - wylatujesz z gry. Ostrzeżenia nie będą musiały nastąpić po sobie i może między nimi wystąpić kilka, a nawet kilkanaście miesięcy przerwy.

Blizzard postanowił też przypomnieć, że za potocznie nazywane AFK także przysługują ostrzeżenia. Jeśli wyjdziemy z gry lub zostaniemy z niej wyrzuceni w pierwszej minucie, cała runda zostanie anulowana, a my dostaniemy ostrzeżenie. Jeśli wyjdziemy z gry lub zostaniemy wyrzuceni po upływie minuty, dostaniemy dwie minuty na ponowne dołączenie na wszelki wypadek jeśli byłaby to wina połączenia internetowego lub błędu serwera. Jeśli nie dołączymy ponownie - dostaniemy ostrzeżenie.

Oczywiście łamanie regulaminu gry sieciowej (angielską wersję znajdziecie tutaj) również skutkuje ostrzeżeniami.

Źródło: https://us.battle.net/forums/en/overwatch/topic/20759266236#post-1

Tagi: Activision-Blizzard Blizzard Overwatch playstation 4

Nie przegap