Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 19.09.2017 13:06
Zone of the Enders - obie części przejdziemy w całości w VR!
411V

Zone of the Enders - obie części przejdziemy w całości w VR!

Zone of the Enders oraz Zone of the Enders: 2nd Runner pojawiło się na tegorocznym TGS w ramach nowego zestawu, czyli Zone of the Enders: The 2nd Runner – MARS. Dzięki temu obie gry będziemy mogli w całości przejść w VR.

Zone of the Enders to seria, która zadebiutowała na PlayStation 2 w 2001 roku. Pierwsza część sygnowana była nazwiskiem Hideo Kojimy, mimo iż nie jest to jego autorskie dzieło, bo był producentem wykonawczym. Niemniej, wiele osób przyciągnęło do gry wielkie nazwisko, tym bardziej, że dołączane do niej było demo Metal Gear Solid 2.

Retrogranie: Zone of the Enders (PS2)

Później, obie gry z serii Zone of the Enders pojawiły się w wersji HD na PlayStation 3. Poza podniesioną rozdzielczością i nowym intro, serwowały kilka problemów, ale te zostały naprawione łatką - sytuacja podobna jak w przypadku kolekcji HD z grami Silent Hill. Teraz obie gry pojawią się w nowym zestawie, który nazywa się Zone of the Enders: The 2nd Runner – MARS.. Na tegorocznym TGS pojawiły się pierwsze zwiastuny - pierwszy z nich jest w języku japońskim.

Zone of the Enders: The 2nd Runner – MARS- pierwszy zwiastun

Co zaoferują nam nowe remastery? Przede wszystkim Zone of the Enders: The 2nd Runner – MARS pozwoli nam obie gry przejść w wirtualnej rzeczywistości z użyciem PlayStation VR. Oprócz tego posiadacze PS4 Pro otrzymają rozdzielczość 4K, a sama gra doczeka się nowego udźwiękowienia, również przestrzennego. Poniżej znajdziecie zwiastun w języku angielskim. Kolekcja ma się pojawić wiosną przyszłego roku - i na tym informacje się kończą.

Zone of the Enders: The 2nd Runner – MARS - pierwszy zwiastun

Obie gry zabierają nas do odległej przyszłości, gdzie wcielamy się w młodego chłopca, którego spada ogromne brzemię ocalenia świata przed zagładą. Młodzieniec nie jest zbyt zadowolony z tego co go spotkało, ale mimo początkowych oporów wykonuje swoją misję. Całość ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby. Przejmujemy kontrolę nad mechem i na przestrzeni obu części przeważnie latamy walcząc z wrogimi maszynami. Fabuła gra tutaj pierwsze skrzypce - w treści widać mocne inspiracje serią animacji o tytule Neon Genesis Evangelion. Poniżej znajdziecie też pierwsze zrzuty ekranu.

Tagi: Anubis Zone of the Enders: Mars Cygames konami tokyo game show 2017 wideo Zone of the Enders: The 2nd Runner – MARS

Nie przegap