Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.09.2017 01:44
Final Fantasy IX trafi na PS4
773V

Final Fantasy IX trafi na PS4

Final Fantasy IX wreszcie trafi na PlayStation 4. Może stać się to już za kilka dni, co zdradza klasyfikacja gry w systemie PEGI.

Final Fantasy IX przez lata dostępny było jedynie na konsoli PlayStation, z której gra trafiła do zemulowanych na PSP i PS3 klasyków Sony. Dopiero w 2016 roku, ku zaskoczeniu wielu, Square Enix przeniosło tę odsłonę na PC-ty i smartfony. I to właśnie PC-towe wydanie pojawi się na PS4 już wkrótce. Zdradziła to organizacja PEGI, która zajmuje się klasyfikowaniem gier i nadawaniem kategorii wiekowych przed ich premierą.

Przeczytaj naszą recenzję Final Fantasy XII: The Zodiac Age

PC-towe wydanie względem oryginału otrzymało poprawioną grafikę (głównie rozdzielczość, a także w mniejszym stopniu modele postaci), do tego dołożono osiągnięcia, a także cheaty pozwalające na przykład na naładowanie paska transu. W grze dostępna jest także opcje przyspieszania rozgrywki, która pojawiła się już chociażby w Final Fantasy VII czy Final Fantasy XII: The Zodiac Age.

Zrzut ze strony PEGI.

Czy warto zagrać w Final Fantasy IX? Zdecydowanie. To ostatnia odsłona skąpana w baśniowym klimacie, oferująca drużynę złożoną z czterech osób, naukę umiejętności z przedmiotów. Do tego tytuł jest swoistym hołdem do odsłon wydanych wcześniej, zawierając mnóstwo easter eggów, a także sekretów czekających na odkrycie. Mimo dosyć wolnego tempa i historii, która w pewnym momencie się lekko rozłazi, w FF IX każdy fan jRPG musi zagrać.

Tagi: final fantasy IX playstation 4 Square Enix Squaresoft Ltd.

Nie przegap