Jakub Barwiak Jakub Barwiak 18.09.2017 17:59
Gwiezdne Wojny. Nowe/stare planety w filmie o Hanie Solo?
386V

Gwiezdne Wojny. Nowe/stare planety w filmie o Hanie Solo?

Nadchodzące epizody, to nie jedyne gwiezdnowojenne filmy w produkcji. Jednym z nich jest spin-off o Hanie Solo. Być może, po raz pierwszy w filmie, zobaczymy w nim znane planety z uniwersum Star Wars.

Korelia i Kessel – planety znane fanom Gwiezdnych Wojen i ściśle powiązane z życiorysem Hana Solo być może to one pełnić będą rolę światów debiutantów, które pojawiają się w każdej części Star Wars, czy to epizodzie, czy też spin-offie. Biorąc pod uwagę, iż film ma swoją historią objąć kilka lat z życia Hana Solo, wydaje się, iż pojawienie Korelii i Kessel jest bardzo prawdopodobne.

Czy Harrison Ford chciałby powrócić do roli Hana Solo?

Informacja ta pojawiła się na podkaście Now This Is Podcasting, portalu Making Star Wars. Dlaczego jednak Korelia i Kessel są tak istotne w życiorysie Solo? Pierwsza z nich jest rodzinnym światem przemytnika, druga jest powiązana ze słynną przemytniczą Trasą na Kessel, którą Solo pokonał kursem mierzącym niecałe 12 parseków.

Portal Making Star Wars spekulował, iż zdjęcia ścigaczy, które jakiś czas temu wyciekły do Internetu mogły pochodzić właśnie ze scen, których akcja dzieje się na Korelii. Możliwe, iż świat ten zostanie wykorzystany w początkowych scenach filmu, zanim Han zacznie parać się przemytem. Z kolei dzięki pojawieniu się Kessel, być może na własne zobaczymy słynne pokonanie Trasy na Kessel przez Solo.

W ostatnich tygodniu Gwiezdne Wojny przeszły kilka zmian, ze stanowiska reżysera Epizodu IX zrezygnował Colin Trevorrow, jego miejsce zajął J.J. Abrams, ponadto premiera tego filmu została przesunięta na grudzień 2019 roku (pierwotnie maj). Film o Hanie Solo, mimo podobnych zmian na stanowisku reżyserskim wciąż zaplanowany jest na maj 2018 roku i na razie nic nie wskazuje, aby miało być inaczej.

Źródło: http://screenrant.com/han-solo-movie-planets-corellia-kessel/

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny han solo lucasfilm Star Wars