Jakub Barwiak Jakub Barwiak 18.09.2017 15:09
To rządzi w Box Office
722V

To rządzi w Box Office

To – adaptacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga okazała się wielkim sukcesem artystycznym. Wraz z nim przyszedł również sukces komercyjny.

To jest już w kinach drugi weekend, w tym czasie obrazowi udało się zarobić ponad 371 milionów dolarów. Filmowi Muschiettiego udało się odeprzeć atak debiutantów takich jak American Assasin i Mother! i utrzymać się na czele amerykańskiego box office. Co ciekawe film pobił już kilka finansowych rekordów. Dzięki 117 milionom dolarów zarobionym w pierwszych trzech dniach od momentu premiery, stał się on najbardziej dochodowym wrześniowym debiutem, oraz zanotował najlepsze otwarcie w historii horroru.

Lato 2017 najgorsze od 11 lat

To pobiło również Uciekaj! i w ten sposób stało się drugim najbardziej dochodowym horrorem z kategorią wiekową R, plasując się wyłącznie za kultowym Egzorcystą. Film jest również najbardziej dochodową ekranizacją książki Stephena Kinga w USA, na drugie miejsce zepchnięta została Zielona Mila.

Jak podaje The Hollywood Reporter, film poza granicami USA zarobił 152 miliony dolarów, dzięki temu, oraz 219 milionom ze Stanów, To przy swoim stosunkowo małym budżecie  (35 milionów dolarów) zwróciło się z nawiązką.

Sukces filmu Muschiettiego jest potrzebnym oddechem dla amerykańskiej branży filmowej, która latem 2017 roku zanotowała jeden z najgorszych wyników w historii. Mimo niewątpliwych sukcesów takich jak Strażnicy Galaktyki vol. 2 i Wonder Woman, przychody były najgorsze od 2006 roku. Oczywiście wkrótce pojawią się filmy, które zagrożą finansowej supremacji horroru, wystarczy tu wspomnieć o nowym Kingsmanie i filmie Lego, jednak przyjęcie przez krytyków i dotychczasowy dochód pokazują, że To okazało się być strzałem w dziesiątkę.

 

Źródło: http://screenrant.com/it-movie-2017-second-weekend-box-office/

Tagi: It stephen king to warner bros

Nie przegap