Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.09.2017 13:46
Battleborn idzie do piachu. Gearbox zajmie się Borderlands 3
699V

Battleborn idzie do piachu. Gearbox zajmie się Borderlands 3

Battleborn oficjalnie przestanie być wspierane przez Gearbox tej jesieni po wydaniu ostatniego dodatku do gry. Studio zapewnia jednak, że serwery będą działać tak długo, jak będą chętni by w grę grać.

Battleborn miało powtórzyć sukces serii Borderlands. Sprzedaż idąca w miliony, ogromne grono fanów, finansowy sukces. Jednym słowem - miało być pięknie. Ale nie wyszło. Gra pojawiła się w okolicach premiery Overwatcha, który zgarnął całą uwagę fanów tzw. hero shooterów, do tego doszły niezbyt pozytywne opinie, co ostatecznie przełożyło się na wyjątkowo słabe zainteresowanie ludzi.

Battleborn dostaje nowy tryb PvP

Gearbox się jednak nie poddawało i walczyło o zainteresowanie wypuszczając kolejne aktualizacje gry, a po jakimś czasie tworząc z niej de facto produkt oparty na modelu F2P. Czy to pomogło? W jakimś małym stopniu - owszem. Jednak studio wczoraj ogłosiło, że po wydaniu ostatniej, jesiennej aktualizacji wycofuje się ze wspierania gry nową zawartością. Serwery pozostaną włączone tak długo, jak będzie to opłacalne. Więc przynajmniej w najbliższym czasie o sieciowy aspekt Battleborn martwić się nie trzeba.

W oficjalnym liście zamieszczonym na forum gry, Randy Varnell potwierdził śmierć gry, ale jednocześnie wlał spokój w serca fanów Borderlands. Przyznał, że przenosi się do zespołu, który pracuje nad zupełnie nowym projektem - Borderlands 3. Oczywiście tytuł nie padł oficjalnie, ale Randy zaznaczył, że chodzi o:

Wysoce oczekiwany projekt nad którym pracuje większość studia.

A Gearbox poza nową strzelanką, która jest zupełnie nową marką, pracuje właśnie nad Borderlands 3. Bo przyznajcie - na nic innego od tej ekipy gracze nie czekają (chyba, że marzyciele liczący na nowe Brother in Arms).

Źródło: https://forums.gearboxsoftware.com/t/a-message-from-randy-varnell/1637649

Tagi: 2k games Battleborn Gearbox Software PlayStation 4