Jakub Barwiak Jakub Barwiak 15.09.2017 12:56
Logan powalczy o nominację do Oskara
429V

Logan powalczy o nominację do Oskara

Wytwórnia Fox rozpoczyna oskarową kampanię filmu Logan. Do członków Akademii wysłano już płyty DVD z filmem.

Logan okazał się sukcesem finansowym (616 milionów dolarów przychodu przy 97 milionach budżetu). Również i krytycy pokochali film, obsypując go świetnymi recenzjami. Obraz zaproponował nowe, świeższe podejście do kina bohaterskiego, dzięki któremu mogliśmy zobaczyć bohaterów znanych z serii X-Men w rasowym dramacie z domieszką westernu.

Kino komiksowe wciąż na topie. Pierwsze zdjęcie z rebootu Hellboya

Według doniesień portalu Deadline, Fox rozesłał już członkom Akademii tzw. screenery, czyli płyty DVD zawierające film Logan, ciekawostką może być fakt, iż Logan ma być pierwszym filmem wysłanym w tym roku członkom gremium oskarowego. Fox nie bywa agresywny w swoich kampaniach oskarowych, jednak fakt tak sporego pośpiechu może świadczyć o tym, iż w tym roku chcą podejść do sprawy poważnie.

Już od swojej premiery w marcu zaczęto spekulować o oskarowych szansach Logana. Spekulacje te odebrano jednak dosyć sceptycznie, głównie ze względu na superbohaterskie pochodzenie filmu, oraz jego premierę na początku roku, która umożliwia innym obrazom zbudowanie swojej największej popularności tuż przed głosowaniem. Mimo tego widać, iż Fox zdaje się wiązać z nim nadzieje.

Pomijając Logana, Fox ma jeszcze kilka innych filmów w swoim portfolio, które mogą z powodzeniem wziąć udział w wyścigu o nominację do Oskara. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o The Post Stevena Spielberga z Meryl Streep i Tomem Hanksem w obsadzie, oraz Pomiędzy nami góry z Kate Winslet i Idrisem Elbą.

Na koniec warto pamiętać o możliwych szansach Wonder Woman, za którą stoją również, a może i przede wszystkim, względy pozaartystyczne. Czy najbliższą oskarową galę naznaczy swoją obecnością kino superbohaterskie? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: http://screenrant.com/logan-oscars-academy-awards-screeners-voters/

Tagi: 20th century fox hugh jackman logan logan: wolverine

Nie przegap