Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 14.09.2017 14:31
"Grajcie uczciwie i nie twórzcie złej atmosfery!" - twórcy Overwatch
258V

"Grajcie uczciwie i nie twórzcie złej atmosfery!" - twórcy Overwatch

Overwatch to bardzo popularna gra. Grają w nią różni ludzie - ale nie dla każdego jest w rozgrywkach miejsce. Jak mówi sam twórca gry: "ludzi tworzących złą atmosferę w Overwatch nie chcemy".

Overwatch pojawiło się w połowie ubiegłego roku i od tamtego czasu zyskało sobie wiele tytułów najlepszej gry Sieciowej w roku. Niedawno twórcy świętowali pierwszy, bardzo udany rok. W związku z tym pojawiło się wiele nowości i pojawi się ich jeszcze więcej. Blizzard chce, aby ich gra była z każdym dniem coraz lepsza.

Overwatch. Twórcy przedstawiają szalone i brudne Junkertown

Sieciowe rozgrywki od zawsze przyciągały różnego rodzaju graczy. Jedni z nich grają normalnie, starają się dać z siebie jak najwięcej - w Team Deathmatch starają się zabić jak najwięcej przeciwników, a w rozgrywkach nastawionych na wykonywanie celów, okazać się bardzo skutecznym i pomocnym. Nie brakuje jednak wszelaki trolli, którzy lubią psuć innym zabawę. Nie brakuje też graczy złośliwych czy wrednych, zgłaszających innych za "podebranie" klasy czy jakieś niepowodzenia. Dotychczas w Overwatch, innych graczy można było zgłaszać tylko w wydaniu na PC, ale dzięki ostatnim aktualizacjom opcja taka pojawiła się również na PlayStation 4. Dzięki temu deweloperzy mogli podjąć karne działa przeciwko prawie 500 000 użytkowników, z czego ponad połowa została zauważona dzięki zgłaszającym graczom.

Twórcy Overwatch nie chcą złośliwych graczy w społeczności tworzonej przez fanów. Jak przyznał sam reżyser projektu, Jeff Kaplan, zespół woli skupić się na wprowadzaniu nowych funkcji, aniżeli ściganiu nieuczciwych i nieuprzejmych graczy. W Sieci często czujemy się anonimowi i bezkarni, ale chyba nikt nie chce stracić dostępu do gry, na którą wydał pieniądze. Oficjalną wiadomość od twórców poruszającą ten temat, znajdziecie poniżej.

Overwatch - wiadomość o twórców "Graj uprzejmie, graj fair"

Jak to jest z Wami? Często trafiacie na złośliwych i nieuprzejmych graczy? Czy może sami lubicie psuć innym zabawę? Dajcie znać w komentarzach.

Tagi: Activision-Blizzard Blizzard Overwatch playstation 4 wideo