Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 13.09.2017 20:39
Marvel vs. Capcom: Infinite - jak nauczyć się grać?
347V

Marvel vs. Capcom: Infinite - jak nauczyć się grać?

Marvel vs. Capcom: Infinite otrzymało serię instruktażowych filmików, które nauczą Was podstaw tej bijatyki i tego w jaki sposób grać daną postacią. Na pierwszy ogień idzie Iron Man, Mega Man X, Ryu, Kapitan Ameryka i Morrigan.

Marvel vs. Capcom: Infinite ma być stosunkowo prostą i efektowną bijatyką, która trafi nawet do niedzielnych graczy. Mimo wszystko pewne elementy systemu mogą być ciężko zrozumiałe dla kogoś kto nie gra w tego typu gry. Studio wychodzi więc z inicjatywą mającą pomóc nowicjuszom.

Marvel vs. Capcom Infinite - spojrzenie na Iron Mana i wszystkie ataki specjalne

Marvel vs. Capcom: Infinite doczekało się kilku materiałów wideo objaśniających styl walki części postaci. Przed premierą gry mamy otrzymać poradniki poświęcone wszystkim zawodnikom, a tych jest 30. Zaczynamy od Tony'ego Starka, czyli znanego wszystkim Iron Mana.

Marvel vs. Capcom: Infinite - Iron Man samouczek

Bohater jest słusznym wyborem dla nowicjuszy i posiada kilka ciekawych technik sprawiających, że jest to dobrze zbalansowana postać oferująca zarówno możliwości walki na bliski i daleki zasięg. Cechuje się też solidną mobilnością.

Marvel vs. Capcom: Infinite - samouczek dla Ryu

Seria nie mogłaby się obejść bez ikonicznego reprezentanta serii Street Fighter (O X-menach też można to powiedzieć...). Podobnie jak Iron Man - Ryu jest postacią przyjazną nowicjuszom i dobrze zbalansowaną. Wideo przedstawia jego mocne i słabe strony, a także ukazuje kilka przykładowych kombosów, ruchów i ataków specjalnych.

Marvel vs. Capcom: Infinite - Morrigan samouczek

 

Darkstalkers może i jest martwe, ale Morrigan godnie reprezentuje swoją macierzystą serię. Sukub jest potężną postacią w rękach bardziej doświadczonych graczy i jest ona przewidziana właśnie dla nich.

Marvel vs. Capcom: Infinite - Mega Man X samouczek

Marvel vs. Capcom: Infinite pozwoli wcielić się w bohatera serii Mega Max. Jest to postać o ciekawym mechanizmie ulepszania swoich ataków i korzystająca w walce ze swojego działa plazmowego.

Marvel vs. Capcom: Infinite - Kapitan Ameryka samouczek

Na zakończenie został Kapitan Ameryka. Bohater korzysta ze swojej ikonicznej tarczy, którą potrafi kontrować ciosy przeciwnika. Ma też sporo narzędzi przeciwko atakom dystansowym. Posiada też zdolność szybkiego skracania dystansu dzięki swojej mobilności.

Marvel vs. Capcom: Infinite pojawi się na rynku już 19 września.

Źródło: YouTube (Marvel vs Capcom)

Tagi: Capcom Marvel vs. Capcom: Infinite playstation 4 poradnik samouczek wideo

Nie przegap