Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 13.09.2017 18:48
Final Fantasy XV. Twórcy naprawią dziury w scenariuszu wydając DLC
537V

Final Fantasy XV. Twórcy naprawią dziury w scenariuszu wydając DLC

Final Fantasy XV ma jeszcze przez nieokreślony czas otrzymywać kolejne dodatki. Te mają załatać dziurawą historię gry i wytłumaczyć pewne niejasności. Studio przymierza się również do prac nad nową marką, która zadebiutuje dopiero na PlayStation 5.

Final Fantasy XV mogło rozczarować część fanów za sprawą swego scenariusza. Fabuła według niektórych sprawia wrażenie pociętej i nieskończonej. W jej odbiorze pomaga znajomość pełnometrażowego filmu Final Fantasy XV: Gwardia Królewska. To jednak za mało i pewne nieścisłości nadal pozostają. 

Twórcy Final Fantasy XV celują już w PlayStation 5

Final Fantasy XV jest ciągle rozwijane, a twórcy wprowadzają do gry nową zawartość. Mowa tutaj o licznych aktualizacjach oraz pełnoprawnych rozszerzeniach. Do tej pory otrzymaliśmy Episode Gladiolus i Episode Prompto, które poszerzały nieco wątki tych postaci. W grudniu otrzymamy następny dodatek poświęcony Ignisowi. To jednak nie koniec. Studio pragnie załatać dziury w scenariuszu i poprawić odbiór historii za sprawą kolejnych dodatków. Wiemy też, że twórcy zamierzają rozwinąć postać Ardyna Izunia, ale szczegółów nie znamy.

Tabata potwierdził, że jednym z celów wydawania DLC jest chęć, aby gracze lepiej zrozumieli historię gry. Twórca uważa, że jego studio cały czas się rozwija i w końcu jest w stanie podjąć wyzwanie, aby dostarczyć fanom kilka brakujących elementów przedstawionej opowieści. Sugeruje on, że w przyszłości otrzymamy więcej dodatków, które mogłyby zostać poświęcone takim postacią jak Luna. 

Po skończeniu wspierania Final Fantasy XV nową zawartością studio ma rozpocząć główne prace nad nową marką. Ta zadebiutuje już na PlayStation 5.

Jak Wy oceniacie scenariusz Final Fantasy XV? Czy wymaga on poprawek i dopisywania nowych fragmentów?

Final Fantasy XV - zwiastun "Reclaim Your Throne"

Źródło: https://kotaku.com/final-fantasy-xvs-director-clears-up-a-major-ending-plo-1805820500

Tagi: dlc Final Fantasy XV playstation 4 Square Enix wideo

Nie przegap