Jakub Barwiak Jakub Barwiak 13.09.2017 12:56
Star Wars IX z nową datą premiery
571V

Star Wars IX z nową datą premiery

Wczoraj Lucasfilm poinformował o angażu J.J. Abramsa na stanowisko reżysera Epizodu IX Gwiezdnych Wojen. Wraz z angażem Abramsa, zmieniła się też data premiery filmu.

Grudniowa premiera Ostatniego Jedi zgodnie z planem miała być ostatnią zimową, a Star Wars miało wrócić do tradycyjnych majowych debiutów. Wydaje się, że w przypadku filmu o Hanie Solo data ta może zostać dotrzymana, wiemy jednak, że Epizod IX również pojawi się w kinach w grudniu. Wiadomość tą podał Lucasfilm na swoim oficjalnym profilu na Twitterze:

Gwiezdne Wojny: Epizod IX zadebiutuje 20-ego grudnia 2019 roku.

Sam fakt, iż władze Lucasfilmu chcą dać Abramsowi więcej czasu na pracę nad dziewiątą częścią Star Wars nie powinien być zaskakujący, fakt ten jednak sprawia, iż zwieńczenie trylogii zadebiutuje w tym samym miesiącu, dokładnie tydzień po Wonder Woman 2. Oznacza to więc, że premiera filmu DC prawdopodobnie zostanie albo przesunięta na wcześniejszy termin, albo opóźniona, podobnie jak miało to miejsce z Batman v Superman i Kapitanem Ameryką: Wojną bohaterów. Wątpliwe jest, aby włodarze Warner Bros. chcieli pójść na bezpośrednie zwarcie z marką tak potężną jak Gwiezdne Wojny.

Zanim jednak usłyszymy nowe szczegóły dotyczące Epizodu IX, za trzy miesiące czeka nas premiera Ostatniego Jedi, w reżyserii Riana Johnsona, w przyszłym roku z kolei zadebiutuje spin-off o Hanie Solo w reżyserii Rona Howarda. J.J. Abrams i Chris Terrio powinni mieć więc wystarczającą ilość czasu, aby znaleźć odpowiedzi na pytania zadane przez Abramsa w Przebudzeniu Mocy.

Źródło: http://www.cinemablend.com/news/1702119/star-wars-ixs-release-has-been-delayed-shortly-after-getting-a-new-director

Tagi: disney Gwiezdne Wojny JJ Abrams lucasfilm Star Wars

Nie przegap