Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.09.2017 11:59
Przyszłość Final Fantasy zależy wyłącznie od graczy
362V

Przyszłość Final Fantasy zależy wyłącznie od graczy

Final Fantasy to jedna z nielicznych serii, która może pochwalić się tak długim stażem i która nadal coś znaczy na rynku gier. Jednak wraz ze zmianami, zmieniać musi się także i ona. Square Enix jest tego świadome co przyznaje Yoshinori Kitase.

Yoshinori Kitase, jedna z niewielu osób w Square Enix będąca tak długo w firmie na tak znaczącym stanowisku bez wątpienia na pełne prawo do wiążących zapowiedzi. W swojej karierze piastował stanowisko reżysera przy Chrono Triggerze, Final Fantasy VI, VII i VIII. Był producentem Final Fantasy X i całej trylogii XIII. Pomagał przy grach z serii Kingdom Hearts, SaGa i wielu mniejszych pozycjach.

Kitase w trakcie PAX Seattle miał okazję porozmawiać z mediami podczas promowania nowej zawartości przeznaczonej do Mobius Final Fantasy. O samym tytule nie będziemy wspominać, bo interesuje nas coś konkretniejszego - przyszłość serii Final Fantasy. Ta, według słów Kitase, zależeć ma w większości od opinii fanów.

Gdy wypuszczamy grę na konsolach, produkcja kolejnej zajmuje z 2-3 lata. Jeśli więc chcemy zaimplementować uwagi graczy, na efekty trzeba poczekać tyle czasu.

Kitase przyznał, że najlepiej jednak zobaczyć zmiany wprowadzane w tytułach mobilnych, gdyż te aktualizacje dostają co 2-3 miesiące. Nie wie też, jak w tym momencie przełoży się to na konsolowe wersje gier.

Nie wiem jak przełoży się to na produkcje konsolowych wersji. Chcemy jednak tego spróbować, musimy więc wyjść na przeciw graczom i próbować wprowadzać zmiany w trakcie produkcji.

W dalszej części rozmowy z Kotaku, Kitase zaznaczył jednak, że seria musi pozostać w pamięci graczy mimo upływającego czasu. Co może wydawać się dziwnym stwierdzeniem gdy weźmiemy pod uwagę chęć zmieniania gier pod dyktando fanów.

Chcę by Final Fantasy było zawsze w pamięci ludzi. Chcę by gracze spoglądając w przeszłość, na zmieniającą się popkulturę i gry wciąż pamiętali o jednym - Final Fantasy zawszy było, jest i będzie. To mają być gry, które zapamiętacie wraz ze zmianami w życiu.

Źródło: https://kotaku.com/the-future-of-final-fantasy-is-all-about-player-feedbac-1803142540

Tagi: final fantasy Square Enix