Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.09.2017 23:35
CD Projekt Red wart jest ponad 10 miliardów
1059V

CD Projekt Red wart jest ponad 10 miliardów

Dzięki gigantycznemu sukcesowi Wiedźmina 3, CD Projekt Red urósł do niebotycznych rozmiarów. Najnowsze wyceny giełdowe wartości spółki przekroczyły właśnie 10 miliardów złotych!

Rok temu, CD Projekt Red wyceniane było na 3,6 miliarda złotych i za jedną akcję trzeba było zapłacić niecałe 40 złotych. Dzisiaj, spółka warta na giełdzie jest ponad 10 miliardów, przy cenie za jedną akcję na poziomie 106,60 zł. Wydaje się, że to jednak nie koniec wzrostów. Analitycy Erste wypuścili komunikat w którym podtrzymują rekomendację "kupuj" zwiększając maksymalną wycenę za akcję niemal dwukrotnie z poziomu 72,10 zł do 121,50 zł.

Co jest powodem wzrostu wartości spółki w trakcie roku o 105%? Mimo świetnych wyników oznaczających najlepsze półrocze w historii spółki, to nie to skusiło graczy giełdowych. Tak wielki skok spowodowany jest wiarą inwestorów, że CD Projekt Red urośnie jeszcze bardziej. Pomóc ma w tym Gwint, który planuje także podbicie chińskiego rynku, a także w dalszej perspektywie Cyberpunk 2077, który według plotek ma być czterokrotnie większy od Wiedźmina 3 z wszystkimi dodatkami.

Tak urosła cena akcji CDP Red. źródło: bankier.pl

Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych, jednocześnie czekając na Gwinta i Cyberpunka.

Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wartosc-CD-Projektu-przekroczyla-10-miliardow-zlotych-7542750.html

Tagi: CD Projekt RED cdp.pl Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nie przegap