Jakub Barwiak Jakub Barwiak 12.09.2017 18:23
Gwiezdne Wojny IX. J.J. Abrams oficjalnie reżyserem
342V

Gwiezdne Wojny IX. J.J. Abrams oficjalnie reżyserem

Potwierdziły się doniesienia, które mówiły o tym, iż jednym z kandydatów do zastąpienia Colina Trevorrowa jest J.J. Abrams. Reżyser Przebudzenia Mocy zakończy więc rozpoczętą przez siebie trylogię.

Lucafilm ogłosił dzisiaj, iż reżyser Przebudzenia MocyJ.J. Abrams powróci do gwiezdnego uniwersum i zajmie się nie tylko reżyserią dziewiątej części Gwiezdnych Wojen, ale również napisze do nich scenariusz. Abrams będzie więc jedynym, obok Georga Lucasa filmowcem, który będzie pełnił funkcję reżysera, więcej niż jednego epizodu Star Wars. W pisaniu skryptu pomagać mu będzie Chris Terrio (Operacja Argo, Liga Sprawiedliwości). W oficjalnym oświadczeniu prezes Lucafilmu Kathleen Kennedy powiedziała:

O powodach odejścia Trevorrowa

Przebudzeniem Mocy, J.J. dostarczył nam wszystkiego, czego tylko mogliśmy oczekiwać, jestem podekscytowana, że wraca zamknąć tą trylogię.

Zwolnienie Colina Trevorrowa było drugim takim incydentem w Lucasfilmie w ostatnich miesiącach, w czerwcu zwolnieni zostali Phil Lord i Chris Miller – reżyserzy filmu o Hanie Solo. Gwiezdne Wojny po zmianie właściciela odnoszą co prawda sukcesy komercyjne, jednak zamieszanie związane z reżyserami mogło budzić niepokój co do przyszłości marki, czy powrót J.J. Abramsa może być remedium na te nastroje?

Z pewnością  jego szybki angaż może oznaczać, iż planowany na początek roku początek zdjęć ma szansę rozpocząć się zgodnie z tym terminarzem, w efekcie czego być może utrzymana zostanie również data premiery, która w tym momencie jest ustalona na maj 2019 roku. Czy Abramsowi i Terrio uda się sprostać presji zamknięcia trylogii? Pomoże w tym pewnie znajomość mechanizmów rządzących Lucasfilmem.

Źródło: http://screenrant.com/star-wars-9-director-jj-abrams/

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny JJ Abrams lucasfilm star wars

Nie przegap