Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.09.2017 15:20
Heavenly Sword obchodzi 10. urodziny
599V

Heavenly Sword obchodzi 10. urodziny

Heavenly Sword jeden z pierwszych projektów Ninja Theory - studia odpowiedzialnego za świetne Hellblade. Dzisiaj ich wcześniejsza gra obchodzi 10. urodziny.

Heavenly Sword to dla wielu graczy pierwsza gra na konsolę PlayStation 3. W tamtym czasie na nową konsolę Sony nie było zbyt dużo interesujących gier, dlatego ta wzbudzała duże emocje. Do dzisiaj wielu graczy bardzo miło wspomina tę grę, mimo iż nie była do końca udana. Ninja Theory od zawsze miało wielkie ambicje, ale nie do końca umiało sobie z nimi poradzić.

Perły poprzedniej generacji: Heavenly Sword (PS3)

Heavenly Sword powstawało w bólach. Na początku miało pojawić tylko na komputery osobiste i konsolę Microsoftu. Kolejne problemy spowodowały jednak zmianę planów. Studio potrzebowało wydawcy, którym okazało się Sony - w zamian za wyłączność na PlayStation 3. Ostatecznie gra pojawiła się dokładnie 10 lat temu; u nas w Europie dwa dni później, czyli 14 września 2007 roku.

Kiedy premiera Heavenly Sword w końcu nastąpiła, zdania krytyków były podzielone. Jedni zachwycali się niemal wszystkim czym charakteryzowała się gra, a z kolei inni narzekali na liczne problemy z płynnością, czy krótki czas gry. Oceny mimo iż na ogół były dobre, nie przełożyły się na zadowalającą sprzedaż. W dziewięć miesięcy po premierze gra rozeszła się w milionie sztuk, dobijając do końca 2010 roku o kolejne 500 tysięcy sztuk. Jak się okazało nie było mowy o zwróceniu kosztów produkcji, a co dopiero zarobku. Gdyby sprzedała się lepiej, doczekalibyśmy się kontynuacji - tymczasem została skasowana.

Heavenly Sword to gra akcji, której scenariusz kręci się wokół tytułowego ostrza. Należało ono do nienazwanego Bóstwa, a na wojownika, który je posiadał spadała ogromna moc - jednocześnie jednak wysysała z niego życie. Gra zaczyna się w momencie zakończenia gry, kiedy to pokazana jest walka Nariko i jej plemienia z armią króla Bohana, którego celem było zdobycie Niebiańskiego Ostrza. W następnej chwili cofaliśmy się  5 dni wstecz i poznawaliśmy wydarzenia, które prowadziły do końcówki. Jeśli chodzi o rozgrywkę to mamy tu do czynienia ze slasherem - czyli grą akcji, skupiającą się na walce z użyciem broni białej. Gra charakteryzowała się wyjątkowym stylem nawiązującym do japońskich animacji i mitologii. Poniżej znajdziecie zwiastun, który skupia się na głównej bohaterce. Jakie macie wspomnienia z grą?

Heavenly Sword - zwiastun Nariko

 

Tagi: heavenly sword Ninja Theory playstation 4 Sony Computer Entertainment wideo

Nie przegap