Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.09.2017 14:27
W jakie gry najczęściej gramy?
669V

W jakie gry najczęściej gramy?

Kondycja Polskiej Branży Gier ’17 to wielki raport mówiący o ogólnym stanie tej gałęzi przemysłu w naszym kraju. Spojrzeliśmy już na ogólną wartość, na najchętniej wybierane platformy; teraz czas na gatunki gier, w które gramy najchętniej.

Kondycja Polskiej Branży Gier ’17 to raport, który w ostatnim czasie został opublikowany. Dzięki niemu możemy przyjrzeć się sytuacji, która panowała na naszym rynku do końca 2016 roku. W poprzednich newsach przyjrzeliśmy się wartości naszego rynku oraz najchętniej wybieranym platformom.

Na jakich platformach gramy?

Teraz pora na najchętniej wybierane gatunki gier. Wiemy już, że jako ogół najchętniej sięgamy po gry na telefony czy tablety, ale jeśli chodzi o grupę wiekową 25-34 lat, najpopularniejszymi sprzętami do gier są konsole i komputery osobiste. Z kolei jeśli chodzi o konsole, to zdecydowanie przeważają mężczyźni, gdzie płeć piękna sięga raczej po gry społecznościowe. Pozostaje jeszcze pytanie o to, ile z badanych internatów faktycznie jest graczami? Znów, na przestrzeni lat 2014-2016 wyglądało to różnie. Widać jednak, że ludzie aktywnie korzystający z Internetu to przeważnie gracze; choć w stosunku do 2015 roku widać spadek.

Teraz możemy przejść do kolejnego zagadnienia, czyli częstotliwości grania na danej platformie. Jeśli chodzi o granie codziennie, wygląda na to, że wiąż królują telefony i tablety ze swoimi grami mobilnymi. Zdecydowana większość do konsoli czy PC siada kilka razy w tygodniu. Tak wysoka popularność gier mobilnych wiąże się z tym, że użytkownicy telefonów w zasadzie nie rozstają się ze swoimi środkami komunikacji.

Kolejnym pytaniem, które można postawić brzmi: dlaczego gramy? Powody są różne: jedni chcą się zrelaksować po pracy, inni zabijają nudę. Jeszcze inni grają po to, aby rozwijać swoje umiejętności, a kolejni dlatego, że lubią wcielać się w nowe postacie. W zależności od grupy wybór platformy jest różny.

Skoro powody mamy za sobą to warto dowiedzieć się po jakie gatunki najczęściej sięgamy. W gry zręcznościowe najchętniej gramy na konsolach. Po logiczne sięgamy na telefonach i w przeglądarkach. W wyścigowe również najczęściej gramy na konsolach. Co ze strzelaninami? Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, ale również w tego rodzaju gry gramy na konsolach. Podobnie sprawa ma się z grami sportowymi.

Na koniec: wolimy grać samotnie czy z kimś? Wynik jest dość zaskakujący, bo jak się okazuje, niezależnie od platformy wolimy grać sami, czyli w gry dla jednego gracza. Jeśli chodzi o konsole tylko 17% badanych odpowiedziało, że zazwyczaj gra w gry wieloosobowe. Jednak "zawsze sam" odpowiedziało mniej graczy niż ci, którzy odpowiedzieli "zwykle sam".

 

Źródło: Źródło: http://www.kpt.krakow.pl/wp-content/uploads/2017/09/kondycja-polskiej-branzy-gier17.pdf

Tagi: Kondycja Polskiej Branży Gier '17 raport

Nie przegap