Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.09.2017 12:18
Kolejne Call of Duty będzie w czasach współczesnych?
1304V

Kolejne Call of Duty będzie w czasach współczesnych?

W tym roku na rynku pojawi się Call of Duty: WW2, które będzie powrotem serii do czasów 2 Wojny światowej po latach gier dziejących się w bliskiej lub dalekiej przyszłości. Activision zapowiedziało, że to nie ostatnia gra z tego okresu. Ale w przyszłym roku, gdy dostaniemy grę Treyarch, prawdopodobnie odwiedzimy czasy współczesne.

Treyarch w opinii wielu (także autora) od lat dostarcza najlepsze odsłony serii Call of Duty. Black Ops po dziś dzień uważane jest za najlepszą odsłonę, Black Ops 2 nosi tytuł najlepszego multiplayera, a Black Ops 3 jest najpopularniejszą i najchętniej ogrywaną grą Call of Duty w tej generacji konsol. Studio nie boi się także eksperymentów w swoich tytułach. Black Ops 2 na swój sposób było nieliniowe, fabuła w Black Ops 3 była tak skomplikowana i nieprzewidywalna, że wielu nie miało pojęcia w co gra.

Czy Call of Duty: WW2 będzie powrotem serii do wysokiej formy? Sprawdź nasz tekst po becie.

Wygląda na to, że kolejnym eksperymentem będzie... sprawdzenie okresu historycznego, którego studio jeszcze nie eksplorowało. Mowa o konfliktach współczesnych. Treyarch zaczynało od 2 Wojny światowej z Call of Duty 3, zaliczyło czasy zimnej wojny z Black Opsem oraz przyszłość wraz z kolejnymi częściami. Teraz czas na czasy nam bliskie. Skąd o tym wiadomo?

Z ogłoszenia o pracę na oficjalnej stronie studia. Treyarch szuka tam kogoś, kto dołączy do ekipy i odpowiadać będzie za systemy walki w grze. Wymagania są raczej standardowe dla tego typu pozycji. Znacznie ciekawiej wygląda lista dodatkowych rzeczy, które sprawią, że kandydat będzie miał największe szansę na prace. Wśród nich jest m.in. osiągnięty prestiż w Black Ops 3, a także znajomość współczesnej technologii wojskowej.

Jeśli faktycznie Treyarch planuje zająć się konfliktami współczesnymi, to podział będzie interesujący. Sledgehammer klepać będzie gry w trakcie 2 Wojny światowej, Treyarch w czasach współczesnych. Zostaje też Infinity Ward, które nie może znaleźć sobie miejsca. Call of Duty: Ghosts było wyjątkowo słabe, Infinite Warfare udane, ale nie spotkało się z ciepłym przyjęciem graczy. Więc albo studio nadal będzie się miotać, albo podda się i zabierze także za 2 Wojnę światową.

Źródło: https://activision.referrals.selectminds.com/treyarch/jobs/systems-designer-combat-treyarch-1398?et=Bk4J67mH

Tagi: Activision playstation 4 Treyarch

Nie przegap