Jakub Barwiak Jakub Barwiak 06.09.2017 10:09
Gwiezdne Wojny: Epizod IX bez reżysera
362V

Gwiezdne Wojny: Epizod IX bez reżysera

Zamieszania w Lucasfilmie ciąg dalszy, po zmianach dotyczących spin-offa o Hanie Solo, tym razem potwierdziły się wcześniejsze plotki o reżyserze Epizodu IX.

Po sukcesie finansowym Jurassic World, reżyser produkcji Colin Trevorrow został zatrudniony w roli reżysera i scenarzysty dziewiątej części Gwiezdnych Wojen, wieńczącej nową trylogię gwiezdnej sagi. Lucafilm ogłosił jednak właśnie, iż Trevorrow pożegnał się z funkcją.

Gwiazda Marvela w filmie o Hanie Solo

Lucasfilm i Colin Trevorrow porozumieli się co do zakończenia współpracy na planie Star Wars: Epizod IX. Colin był wspaniałym współpracownikiem w czasie dotychczasowych prac, jednak doszliśmy do porozumienia, że nasze wizje na projekt się różniły. Życzymy Colinowi wszystkiego najlepsze. Nowymi informacjami dotyczącymi filmu podzielimy się wkrótce.

Różnice kreatywne są częstym powodem, ze względu którego reżyserzy żegnają się z produkcją. Hollywood Reporter podaje jednak, iż Colin Trevorrow musiał zrezygnować z powodu problemów z rozwojem scenariusza. W zeszłym miesiącu zatrudniono nawet scenarzystę Jack Thorne’a, który miał pomagać w rozwoju skryptu, jednak ostatecznie władze Lucasfilmu uznały, iż odejście Trevorrowa będzie niezbędne do ruszenia do przodu z całym projektem.

Zmiany związane z Epizodem IX nastąpiły kilka miesięcy po zamieszaniu na planie spin-offa o Hanie Solo. Po nakręceniu około 75% zdjęć, zwolnieni zostali Phil Lord i Chris Miller (seria Jump Street). Zastąpił ich doświadczony Ron Howard (Willow, Piękny umysł), który rozpoczął przegląd dotychczasowych efektów pracy duetu i kręcenie nowych scen. Na szczęście dla Lucasfilmu, Epizod IX pozostaje wciąż w fazie pisania scenariusza, z początkiem zdjęć zaplanowanym na styczeń przyszłego roku.

Star Wars: Epizod IX ma zadebiutować w maju 2019 roku, jeżeli jednak poszukiwania nowego reżysera okażą się dłuższe, premiera ta może się przesunąć.

 

Źródło: http://www.cinemablend.com/news/1699749/star-wars-episode-9-just-lost-its-director

Tagi: colin trevorrow disney Gwiezdne Wojny lucas film Star Wars

Nie przegap