Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 05.09.2017 20:40
Twórcy Final Fantasy XV celują w PlayStation 5
1139V

Twórcy Final Fantasy XV celują w PlayStation 5

Okazuje się, że twórcy Final Fantasy XV mają ambitne plany odnośnie swojego kolejnego projektu i nie rozważają jego produkcji na konsole obecnej generacji. Oznacza to, że Final Fantasy XVI prawdopodobnie ujrzymy dopiero na PS5

Hajime Tabata i jego zespół odpowiedzialny za Final Fantasy XV zdradzili, że ich kolejny projekt to gra powstająca już z myślą o sprzętach kolejnej generacji. Nie pada tutaj słowo dotyczące żadnej konkretnej konsoli i cyklu Final Fantasy. Możemy jednak bezpiecznie założyć, że kolejne, pełnoprawne Final Fantasy  XVI to już coś, co ujrzymy dopiero na następcy PlayStation 4.

Final Fantasy XV może doczekać się kolejnej gry

Nie da się ukryć, że Final Fantasy XV to jedna z największych i najbardziej rozbudowanych gier jRPG obecnej generacji konsol - nawet jeśli nie spodobała się wszystkim fanom serii. Studio cały czas rozwija swój najnowszy projekt i dodaje do niego nową zawartość. Niedługo otrzymamy pełnoprawny tryb wieloosobowy i czeka nas kolejny epizod poświęcony Ignisowi. Wiemy też, że Square Enix planuje poszerzyć wątek antagonisty Ardyna, ale nie znamy szczegółów w jaki sposób zostanie to dokonane. 

Studio ma także na głowie Final Fantasy XV: Windows Edition i również nie podchodzi do tego w leniwy sposób. Gra ma wyglądać zauważalnie lepiej niż wersja konsolowa i być tą ostateczną oraz definitywną edycją. Obecnie prace znajdują się w połowie drogi. Oznacza to, że o Final Fantasy XVI jeszcze długo nie usłyszymy. Hajime potwierdził jednocześnie, że cały jego zespół przy okazji kolejnego głównego projektu będzie już celował w sprzęty nowej generacji. w tym wypadku posiadacze PlayStation 4 będą musieli się obejść smakiem. Pozostaje im Final Fantasy VII Remake oraz poboczne odsłony w stylu Dissidia: Final Fantasy NT. Tabata wspomina również, że jego ekipa może w przyszłości zająć się kolejną grą wykorzystującą technologię wirtualnej rzeczywistości i otrzymamy coś w stylu Monster of the Deep: Final Fantasy XV.

Final Fantasy XV - Assassin's Festival

Źródło: http://www.dualshockers.com/final-fantasy-xv-new-game-next-generation/

Tagi: Final Fantasy XV playstation 4 Square Enix wideo

Nie przegap