Jakub Barwiak Jakub Barwiak 05.09.2017 12:35
Wonder Woman pomaga Warner Bros. odnieść zwycięstwo
875V

Wonder Woman pomaga Warner Bros. odnieść zwycięstwo

Dalszy ciąg cyferek, tabelek i złotych monet. Tym razem o dwóch zwycięzcach tegorocznego sezonu letniego.

W zeszłym roku krytycy i analitycy z wątpliwościami wypowiadali się o przyszłości Warner Bros. Ich filmy zawodziły w kwestiach sukcesu finansowego, czy też artystycznego. Rok 2017 może jednak okazać się początkiem zmiany na lepsze dla tego studia.  Batman v Superman i Legion Samobójcow były jednymi z najbardziej dochodowych filmów zeszłego roku, jednak ich recenzje sprawiały, że projekt uniwersum filmowego DC stawał pod znakiem zapytania.

Wonder Woman - nasza recenzja filmu

Obecnie, po premierze Wonder Woman i wielkim sukcesie tego filmu wiemy, że być może cała ta sytuacja ulegnie poprawie. Jeden z najbardziej dochodowych filmów tego roku pomógł Warner Bros. wygrać tegoroczny sezon letni. Między innymi dzięki sukcesowi filmu Patty Jenkins, wytwórnia zanotowała przychód w wysokości 790 milionów dolarów, co pozwoliło jej uzyskać tytuł najbardziej dochodowego studia filmowego tego lata.

Co nie zaskakuje, drugie miejsce na liście zajął inny gigant – Disney. Jego przychody wyniosły 739 miliony dolarów. Na tą kwotę wpływ miały z pewnością tegoroczni Piraci z Karaibów, Strażnicy Galaktyki vol. 2 i Spider-Man: Homecoming. W tym roku jednak konkurencja okazała się mocniejsza.

Mimo słabych ogólnych wyników finansowych branży filmowej, może to być dobra wiadomość dla sieci kinowych, które widzą, że pewne filmy są w stanie wciąż przyciągać widzów do kina. Powody do zadowolenia ma oczywiście również Warner Bros. Zadowoleni mogą być również fani DCEU, którzy z nadzieją mogą spoglądać na przyszłość tego kinowego uniwersum.

Źródło: http://screenrant.com/wonder-woman-warner-bros-win-2017-summer-movie-season/

Tagi: kasa szmal warner bros wonder woman zielone

Nie przegap