Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 04.09.2017 20:41
Śródziemie Cień Wojny. Rodzina zmarłego nie otrzyma wszystkich zysków z DLC
1281V

Śródziemie Cień Wojny. Rodzina zmarłego nie otrzyma wszystkich zysków z DLC

Śródziemie Cień Wojny ma wesprzeć rodzinę zmarłego Micheala "Forthog" Forgey'a poprzez przekazanie zysków ze sprzedaży drobnego DLC. Wydawca zabezpieczył się jednak małym druczkiem, który sprawi, że rodzina nie dostanie tyle pieniędzy ile mogłaby mieć ofiarowane.

Śródziemie Cień Wojny otrzyma dodatek DLC upamiętniający zmarłego producenta, który nie doczekał się premiery swego dzieła. Zyski ze sprzedaży miały trafić do rodziny nieżyjącego już Micheala "Forthog" Forgey'a. Tak się oczywiście stanie, ale jednak jest pewnie haczyk.

Śródziemie Cień Wojny zmarły producent zostanie upamiętniony w grze

Śródziemie Cień Wojny upamiętni Micheala Forgeya za sprawą drobnego rozszerzenia DLC, gdzie wizerunek zmarłego producenta zostanie użyty do przedstawienia wojownika zwalczającego orków. Twórca gier przegrał walkę z rakiem i odszedł w wieku 43 lat. Firma postanowiła go na swój sposób unieśmiertelnić i wspomóc rodzinę pogrążoną w żałobie. Ten piękny gest posiada jednak drobny druczek. Okazuje się, że zyski ze sprzedaży DLC trafią do rodziny, ale pod warunkiem, że było ono kupione na terenach Stanów Zjednoczonych lub Dystryktu Kolumbii z wyłączeniem następujących stanów: Alabama, Hawaje, Illinois, Massachusetts, Missisipi i Karoliny Południowej.

Mało tego. Rodzina otrzyma tylko $3.50 za każde DLC, które zostało wycenione na $5.00 (oferta potrwa to do 31 grudnia 2019 roku). Najwidoczniej mikropłatności nie wystarczą i trzeba też inkasować zyski nawet w tak szlachetnej sytuacji. Cóż, biznes to biznes. Opłata związana jest prawdopodobnie z prowizją jaką pobiera chociażby Valve za wystawianie rzeczy na Steamie, ale faktem jest, że Warner Bros. spokojnie mogło te koszty wziąć na siebie i przekazywać całą kwotę dla rodziny Michaela.

Śródziemie Cień Wojny pojaw się na rynku w dniu 10 października.

Śródziemie Cień Wojny - DLC upamiętniające zmarłego producenta

Źródło: http://www.gamezone.com/news/not-all-purchases-of-shadow-of-war-forthog-orc-slayer-dlc-will-be-donated-to-forgey-family-3457154

Tagi: dlc Monolith Productions playstation 4 Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive wideo

Nie przegap