Jakub Barwiak Jakub Barwiak 04.09.2017 19:03
Gwiazda Marvela w filmie o Hanie Solo
1453V

Gwiazda Marvela w filmie o Hanie Solo

Solowy (pun intended) film o Hanie Solo po zawirowaniach produkcyjnych i zmianie reżysera wychodzi na prostą. Do obsady gwiezdnowojennego spin-offu dołączył właśnie Paul Bettany znany z produkcji Marvela.

W końcówce czerwca nastąpiła wielka burza na planie filmu o Hanie Solo. Dotychczasowi reżyserzy Phil Lord i Chris Miller (seria Jump Street, Lego Przygoda) zostali zwolnieni z powodu różnic kreatywnych i zastąpieni przez Rona Howarda (Piękny umysł, Willow). Ten drugi błyskawicznie przejął kierownictwo nad produkcją i płynnie ruszył do pracy. W ostatnich dniach reżyser zdradził, iż do obsady filmu dołączy Paul Bettany znany z kinowego uniwersum Marvela.

Co słoniło Marka Hamilla do powrotu do świata  Gwiezdnych Wojen?

Ron Howard wrzucił  na Twittera zdjęcie z planu filmu o Hanie Solo, na którym to obok niego znajduje się właśnie Paul Bettany. Howard nie zdradził żadnych wskazówek dotyczących postaci, w którą ma wcielić się Bettany. Slashfilm podaje, iż przejmie on rolę należącą do Michaela K. Williamsa. Williams był zmuszony do zrezygnowania z pracy nad filmem o Solo, ze względu na napięty harmonogram. Williams opisywał swoją postać jako pół człowiek, pół zwierzę, który w jakiś sposób ma być powiązany z Kirą graną przez Emilię Clarke. Rzekomo po przejęciu roli przez Bettany’ego postać ta ma być już w pełni człowiekiem, jednak zachować ma resztę pierwotnych cech, oraz motywacji.

Ron Howard i Paul Bettany współpracowali już ze sobą wcześniej na planie Pięknego umysłu i Kodu Da Vinci. Film o Hanie Solo, będący ich trzecim wspólnym projektem, ma przedstawić kilka lat z życia legendarnego przemytnika, w  tym czasie dowiemy się jak słynny Han Solo został Hanem Solo znanym nam z oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen.

Ostatnio Paul Bettany zasłynął z roli Visiona – androida, który jest częścią drużyny Avengers. Postać ta pojawiła się po raz pierwszy w Avengers: Czas Ultrona, zobaczymy go też nadchodzących Avengers: Infinity War.

Premiera drugiego spin-offa Gwiezdnych Wojen została zaplanowana na 25-ego maja 2018 roku.

Źródło: http://www.cinemablend.com/news/1698909/the-han-solo-movie-has-added-a-marvel-star

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny han solo lucasfilm paul bettany star wars

Nie przegap