Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 04.09.2017 09:50
Wiedźmin obchodzi 10. urodziny - nowe wideo!
1608V

Wiedźmin obchodzi 10. urodziny - nowe wideo!

Wiedźmin jeśli chodzi o polskie gry to zdecydowanie dzieło największe. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ogromne sukcesy trzeciej części. Dzisiaj mija 10 lat odkąd na rynku pojawiła się pierwsza część. Twórcy przygotowali więc świetny zwiastun kierowany do fanów.

Wiedźmina nie trzeba nikomu przedstawiać. Postać znalazła swoje miejsce w popkulturze dzięki cenionym na całym świecie książkom Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsze opowiadanie pojawiło się po raz pierwszy w 1986 roku, ale do szerszej publiczności dotarło w zbiorze opowiadań wydanym w 1990 roku. Później pojawiło się więcej kolejnych opowieści z Geraltem w roli głównej. W 2001 roku powstał kiepski film, później przyszedł komiks, a w 2007 roku, niemal 10 lat temu, pojawiła się pierwsza gra o postaci, wyprodukowana przez CD Projekt RED.

Wiedźmin 3 otrzyma oficjalną kolorowankę

Pierwsza gra z Wiedźminem pojawiła się w październiku 2007 roku i zyskała sobie wiele przychylnych opinii. Recenzenci docenili wykreowany świat oraz wiele wyborów przed, którymi stawiana była postać Geralta. I choć system walki nie każdemu przypadł do gustu, gra stała się jednym z najważniejszych tytułów w gatunku RPG. Wiedźmin 2 pojawił się niecałe 4 lata później i znacznie rozwijał formułę znaną z pierwszej części. Zwłaszcza jeśli mowa o wyborach i alternatywnych ścieżkach fabularnych. Po niej, w 2015 roku pojawił się Wiedźmin 3 - gra która w oczach wielu jest najlepszym współczesnym przedstawicielem RPG. Dzieło CD Projekt RED zyskało sobie wielkie uznanie na całym świecie. Dlatego jeśli chodzi o rocznicowy film, zrobiony jest w stylu trzeciej części. Pomysł sam w sobie jest świetny i jestem pewien, że niektórzy z fanów poczują się wzruszeni.

Wiedźmin - film z okazji 10. rocznicy

Obecnie trwa PAX West 2017 - targi gier odbywające od 2004 roku. CD Projekt RED zorganizowało więc wydarzenie, skupiające się wokół gier, które powstały na przestrzeni tych kilku lat. Zapis z tego wydarzenia możecie sprawdzić na poniższym, 2-godzinnym materiale.

PAX West 2017 - 10. rocznica gier z serii Wiedźmin

 

 

Tagi: CD Projekt RED cdp.pl pax west 2017 playstation 4 wideo Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nie przegap