Jakub Barwiak Jakub Barwiak 01.09.2017 19:37
To. Reżyser filmu chciałby się zabrać za inne książki Kinga
440V

To. Reżyser filmu chciałby się zabrać za inne książki Kinga

Andres Muschietti – jeśli jeszcze nie znacie tego nazwiska, być może niedługo się to zmieni. Do kin wkrótce trafi wyreżyserowane przez niego To, a sam filmowiec chętnie pozostałby w świecie Stephena Kinga.

To – adaptacja kultowej książki Stephena Kinga zadebiutuje w tym miesiącu w kinach, jeżeli odniesie sukces, doczekamy się jej sequela.  Reżyser filmu – Andres Muschietti , po ewentualnej drugiej części przygód wesołego klauna, chętnie zabierze się za ekranizację kolejnej z książek Kinga, ma już nawet swojego faworyta.

Stephen King kocha nową wersję To

Cmętarz zwieżąt  to jedna z moich ulubionych książek Stephena Kinga, mój związek z nią jest oparty na głębokiej miłości. Kocham film, który zrobiła Mary Lamber, jednak sądzę, że jest możliwość aby zrobić kolejna wersję, która będzie jeszcze bardziej cool. Oczywiście nic jeszcze nie jest potwierdzone.

Smętarz dla zwierzaków – pod takim tytułem film ukazał się w polskiej dystrybucji – jest filmem z 1989 roku w reżyserii Mary Lambert (Sjesta, Wyspa miłości). Film nie jest powszechnie uważany za ponadczasowy klasyk, wydaje się więc, że Muschietti ma rację mówiąc o tym, iż nowa wersja filmu daje możliwość korzystnej reinterpretacji historii. Pomóc mogłyby też znacznie lepsze, współczesne efekty.

Zanim jednak dojdzie do produkcji nowej wersji Cmętarza zwieżąt, będziemy mogli cieszyć się ekranizacją To. To opowiada historię zmiennokształtnej istoty, która za cel bierze sobie grupę dzieciaków żyjących w małym miasteczku w stanie Maine. Dzieciaki spróbują znaleźć sposób pozbycia się istoty, która przybrała formę klowna imieniem Pennywise.

Źródło: http://www.cinemablend.com/news/1698559/the-other-stephen-king-book-the-it-director-wants-to-tackle

Tagi:

Nie przegap