SKLEP
Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 01.08.2017 20:14
Lost Sphear - spojrzenie na wersję demonstracyjną
293V

Lost Sphear - spojrzenie na wersję demonstracyjną

Lost Sphear to już druga próba Tokyo RPG Factory na poletku klasycznych gier jRPG. Twórcy I Am Setsuna ponownie spróbują zjednać sobie uwielbienie fanów i miłośników złotej ery japońskich tytułów z gatunku role play.

Lost Sphear będzie typowym przedstawicielem gier jRPG. Scenariusz przedstawi losy chłopca o imieniu Kanata. Przygodę rozpoczniemy od przebudzenia się z koszmaru, po którym okazuje się, że nasze rodzinne miasto zaczyna zanikać. Bohater zbiera przyjaciół i wyrusza w podróż życia, aby uratować nie tylko swe miasto, ale i cały świat.

Lost Sphear wygląda... nudno i nijako

Lost Sphear otrzymało wersję demonstracyjną, z którą zapoznali się redaktorzy IGN. Zwracają oni uwagę, że twórcy nie próbują za bardzo zmienić trzonu względem poprzedniego dzieła - I Am Setsuna. Tytuł dalej będzie współczesnym spojrzeniem na klasykę z okresu 16-bitowych gier jRPG. Tytuł wzbudza więc odczucia nostalgii i pod wieloma względami jest naprawdę uroczy.

Wideo pozwala też spojrzeć na nową mechanikę walki. Tym razem studio pozwoli nam poruszać się bohaterami w trakcie pojedynków. Otwiera to drogę większym możliwościom taktycznym, a jednocześnie zwiększa dynamikę starć. Nie zabrakło też zwiedzania malowniczego świata.

Lost Sphear zadebiutuje na rynku 23 stycznia 2018 roku.

Źródło: Twitter (IGN)

Tagi: lost sphear playstation 4 Square Enix Tokyo RPG Factory wideo