SKLEP
Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 01.08.2017 13:24
BioWare straciło projektanta. Zmarł Corey Gaspur
410V

BioWare straciło projektanta. Zmarł Corey Gaspur

BioWare podzieliło się smutnymi wieściami. Zmarł jeden z kluczowych deweloperów pracujących w firmie. Mowa o człowieku, który pełnił funkcję naczelnego projektanta w grze Anthem.

Anthem to całkowicie nowa marka powstająca w studiu BioWare. Będzie to gra sieciowa nastawiona na kooperację. Zostaniemy wrzuceni do otwartego świata w klimatach science-fiction i zmierzymy się z wieloma niebezpieczeństwami. Możliwe będzie ukończenie gry również w pojedynkę. Pod wieloma względami gra ma być alternatywą dla bardzo popularnego Destiny. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że studio odpowiedzialne za Mass Effect Andromeda zostało rozwiązane i przydzielone do prac nad Anthem.

Studio odpowiedzialne za Mass Effect Andromeda przestało istnieć

Jednym z kluczowych deweloperów Anthem był Corey Gaspur - naczelny projektant rozgrywki. W 2006 roku pracował nad grą Turok. W późniejszym czasie zasilił szeregi BioWare gdzie pracował nad takimi hitami jak Mass Effect 2, Mass Effect 3 (gdzie zaplanował większość aspektów rozgrywki) czy Dragon Age: Origins.

Niestety, Corey zmarł. Przedstawiciele BioWare na oficjalnym blogu opublikowali notkę, na której pożegnali się z kolegą.

Corey był utalentowanym projektantem, ale jeszcze lepszym człowiekiem. Składamy nasze kondolencje rodzinie i wszystkim jego znajomym.

Będzie nam Ciebie brakować.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-08-01-bioware-veteran-and-anthem-lead-designer-corey-gaspur-passes-away

Tagi: Anthem BioWare Edmonton playstation 4 Universal Brand Development wideo