Paweł Musiolik Paweł Musiolik 31.07.2017 23:07
Współczesne hity na PSX. Jak wyglądałyby gry z PS4 w 98. roku?
4479V

Współczesne hity na PSX. Jak wyglądałyby gry z PS4 w 98. roku?

W dzisiejszym świecie powszechne jest tworzenie remasterów i remake'ów na potęgę. Są jednak amatorzy, którzy postanowili robić coś odwrotnego - postarzać gry. Jednym z nich jest osoba prowadząca youtube'owy kanał 98DEMAKE.

Ideą kanału 98DEMAKE jest umowne postarzanie gier, które pojawiły się na tej generacji konsol. Jako bazę autor wybrał 1998 roku i konsolę PlayStation. W swoich produkcjach ogranicza się do przenoszenia w czasie gier w epokę wczesnego trójwymiaru. Mamy więc blokowe postacie, słabe tekstury i niską rozdzielczość podaną w proporcjach obrazu 4:3.

Autor tworzy swoje produkcje od ponad dwóch miesięcy i do tej pory udało mu się postarzeć The Last of Us 2, GTA V, Fallouta 4, Outlasta, Dark Souls, Red Dead Redemption, Portala, Assassin's Creed oraz ostatnio - Rocket League. Niektóre z materiałów wypadają dobrze, inne niezbyt imponująco. Przeszkadzać może trochę brak różnorodności. Całość wygląda jakby robiona na jednym szablonie z którego dopiero wybija się Rocket League. Gra Psyonix jest przez to najbardziej imponującą próbą postarzenia gry.

Rocket League w 1998 roku na PSX

Poniżej jeszcze kilka dodatkowych materiałów autora. Jak wam się podoba jego pomysł i wykonanie?

GTA V w 1998 roku na PSX

Red Dead Redemption z 1998 roku na PSX

The Last of Us - jak gra mogłaby wyglądać na PSX-ie?

Dark Souls w stylu retro

Tagi: gta v playstation playstation 4 psx Psyonix Rocket League The Last of Us 2 wideo