Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.07.2017 13:12
Street Fighter Anniversary Collection zmierza na PS4
534V

Street Fighter Anniversary Collection zmierza na PS4

Street Fighter Anniversary Collection trafi na konsole tej generacji. Capcom chce uświetnić 30 urodziny serii i ma w planach wydanie zbiorczej kolekcji na konsole tej generacji. Jej dokładna zawartość pozostaje na ten moment tajemnicą.

Street Fighter Anniversary Collection już raz na konsole trafiało - 15 lat temu w formie kolekcji do której wrzucono dwa tytuły - Hyper Street Fighter II i Street Fighter III: 3rd Strike. Capcom prawdopodobnie planuje w podobny sposób uczcić 30 rocznicę serii, gdyż jeden z niemieckich sklepów w swojej ofercie umieścił Street Fighter Anniversary Collection na PS4 i Xboksa One. Oferta ze strony sklepu zniknęła, ale swoje trzy grosze dodały osoby mocno związane ze sceną FCG.

Mówiąc wprost - potwierdziły one, że Capcom coś faktycznie planuje i niekoniecznie będzie to wydanie Street Fighter Anniversary Collection w formie klasyka z PS2 na PS4 (bo i takie głosy się pojawiły).

Według Shinkendo, w ciągu kilku najbliższych dni mamy poznać konkretne informacje na temat tego wydania wprost od Capcomu. Autor tweeta później dodał, że tegoroczna kolekcja zawierać będzie więcej niż dwie gry, ale szczegółów nie zdradzi, bo i tak za dużo już napisał.

Być może za kilka dni Capcom pokusi się o jakąś zapowiedź. Być może firma zrobi to w dniu 30 urodzin, czyli...30 sierpnia. Co mogłoby wejść w skład takiej kolekcji? Rozsądnie byłoby uwzględnić tytuł z każdej generacji konsol, aż do ery PlayStation 2. Dałoby to dosyć dużo tytułów z których fani Street Fightera mogliby wybierać. Co faktycznie przygotują Japończycy - możemy zgadywać. Fakt jest jeden - Capcom wyjątkowo lubi odświeżać swoje stare gry, zwłaszcza w tej generacji.

Tagi: Capcom playstation 4 Street Fighter Anniversary Collection